گامی در راه ارتقای اطلاعات فناوران از پتنت

گامی در راه ارتقای اطلاعات فناوران از پتنت از جانب آکادمی کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۸ کارگاه تخصصی در پاییز ۱۴۰۰ برگزار می گردد تا آگاهی از ثبت اختراع و اهمیت آن بالا رود.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، برگزاری این کارگاه ها متناسب با نیاز مخاطبان در زمینه ثبت اختراع است و افزایش آگاهی عمومی و تخصصی را به دنبال دارد و سبب ارتقای ثبت اختراع در کشور می شود.
«آشنایی با مالکیت فکری» عنوان اولین کارگاه است که ۲۰ مهرماه سالجاری برگزار می گردد. این دوره پیش نیازی برای حضور در سایر کارگاه ها است. چونکه مالکیت فکری بعنوان یکی از زیرساخت های مهم توسعه فناوری، می تواند ضامن موفقیت اقتصادی و فناوری پژوهشگران و شرکتهای دانش بنیان باشد.
«پتنت ابزاری برای حفاظت از فناوری های نوآورانه» ۲۷ مهرماه میزبان علاقه مندان به این حوزه می شود تا اهمیت پتنت را برای حفظ دستاورد نوآورانه خود بدانند. تعریف پتنت و بیان اهمیت آن، آگاهی از بیان مزایای دریافت گواهی ثبت اختراع و شرایط احراز یک اختراع بعنوان پتنت مواردی است که در این کارگاه مطرح می شود.
در ادامه، ۴ آبان ماه مخاطبان در کارگاه «بررسی شرایط ثبت اختراع با تکیه بر گام ابتکاری بعنوان چالش برانگیزترین شرط» حضور می یابند تا با الزامات ثبت اختراع آشنا گردند. یک دستاورد نوآورانه در صورتی قابلیت ثبت بعنوان اختراع را دارد که یک مشکل فنی و صنعتی را حل کند و طبق قوانین شرایط رسمی و ماهوی لازم برای ثبت اختراع را دارا باشد. در بین شرایط ثبت اختراع، گام ابتکاری چالش برانگیزترین شرط ثبت اختراع است و حتی امکان دارد در منابع غیرمعتبر به اشتباه تعریفی معادل شرط جدید بودن برای آن عرضه شود.
در این کارگاه شرکت کنندگان با تعریف درست گام ابتکاری آشنا شده و آموزش خواهند دید که چه نکاتی را برای تشخیص دارا بودن این شرط در نظر بگیرند.
همینطور «آشنایی با آناتومی پتنت» ۱۱ آبان ماه برگزار می گردد. در این کارگاه فناوران با بخش های مختلف یک پتنت و دسترسی به اطلاعات با اهمیت موجود در آنها آشنا می شوند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، معرفی کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و خدمات آن ۱۸ آبان ماه، جستجوی پتنت ۲۵ آبان ماه، آموزش نحوه ثبت درخواست در پورتال کانون ۲ آذر ماه و آشنایی با پایگاه اطلاعاتی LENS در تاریخ ۹ آذر ماه سال جاری برگزار می گردد. علاقمندان برای ثبت نام و حضور در این کارگاه های آموزشی می توانند به سایت کانون پتنت رجوع کنند.
منبع:

1400/07/03
18:53:13
5.0 / 5
198
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما