سرپرست گروه تحقیقات هواشناسی گلستان خبر داد

کاهش 15 درصدی نزولات آسمانی امسال زراعی

کاهش 15 درصدی نزولات آسمانی امسال زراعی به گزارش پول من گلستان سرپرست گروه تحقیقات کاربردی هواشناسی استان گلستان ضمن اشاره به میانگین بارش 75 میلیمتری نزولات جوی در سال زراعی اخیر، اظهار داشت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد کاهش داشته است.


عثمان مجیدی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این که بررسی روند بارش و تطابق آن با الگوها و نقشه های کوتاه مدت و دراز مدت و در عین حال مقایسه با روند مشابه گذشته می تواند در تصمیم گیری های کلان استان موثر باشد، اظهار نمود: در کنار تصمیم گیری ها و جهت گیری های کلان عرضه نتیجه این بررسی ها و پیشبینی ها می تواند به فعالان اقتصادی بخصوص در حوزه کشاورزی به ما کمک شایانی کند.
وی با اشاره به اینکه در یک ماه آتی میزان بارش نزولات استانی در اغلب مناطق استان نرمال خواهد بود، اضافه کرد: فقط میزان بارش در غرب استان گلستان 10 درصد کمتر از حد نرمال خواهد بود، البته این میزان در یم ماهه 11 دی تا 11 بهمن 10 درصد بیشتر از میانگین ثبت شده خواهد بود.
سرپرست گروه تحقیقات کاربردی هواشناسی استان گلستان با بیان این خبر که میزان بارش در سال زراعی جاری 15 درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: این میزان در سال زراعی اخیر به کمی بالاتر از 75 میلی متر رسیده است که مطالعه در این آمار نشان داده است که در صورت ادامه این روند کمی نگران کننده خواهد بود.

افزایش میانگین دما در یک ماه آینده
مجیدی با تکیه بر این که بارش نزولات آسمانی در بازه زمانی 12 بهمن تا 9 اسفند در کل استان نرمال خواهد بود، افزود: میزان بارش از 10اسفند تا 11 فروردین در شرق و مرکز استان 10 درصد کمتر از نرمال و در غرب استان نرمال خواهد بود.
وی میانگین دمای یکماه آینده در مناطق کوهپایه و کوهستانی را یک تا دو درجه بیش از اندازه نرمال دانست و افزود: در مناطق شمالی استان میانگین دما بین نیم تا یک درجه بیشتر از نرمال خواهد بود و میانگین دمای کل استان گلستان از11 دی تا 11 بهمن یک تا دو درجه نسبت بخ حد نرمال افزایش خواهد یافت.
سرپرست گروه تحقیقات کاربردی هواشناسی استان گلستان از قرارگیری میانگین دمای استان از 12 بهمن تا 9 اسفند به میزان نیم درجه بالاتر از حد نرمال اطلاع داد و اظهار داشت: این آمار از 10اسفند تا 11 فروردین در اغلب مناطق استان نیم تا یک درجه نسبت به نرمال افزایش و در مناطق ساحلی استان نیم درجه نسبت به نرمال افزایش را نشان داده است.
منبع:

1400/09/09
13:36:24
5.0 / 5
219
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , موثر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما