دلار فراورده های نفتی را هم گران كرد

دلار فراورده های نفتی را هم گران كرد پول من: میزان به نقل از عضو اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران نوشت: مقداری از افزایش قیمت های فراوارده های نفتی طبیعی است چون كه قیمت نفت افزایش داشته و بر روی سایر فرآورده ها تاثیر میگذارد.سعید رفیع فر در مورد تاثیر نوسانات نرخ ارز در بازار فرآورده های نفتی اظهار داشت: نوسانات نرخ ارز كه از حدود دو ماه گذشته شروع شده تاثیر منفی بر روی بازار تولیدكنندگان و صادركنندگان گذاشته و سبب شده بازار بسته بماند و آغاز به محافظه كاری در تولید و صادرات كنند.
وی اضافه كرد: سبد صادراتی فرآورده های نفتی گسترده است و محصولاتی مانند مشتقات نفتی، روغن، هیدروكربن، پتروشیمی، شیمیایی گاز، پارافین و قیر را در بر می گیرد كه به كشورهای همسایه و آسیا جنوب شرقی صادر می گردد.
رفیع فر در توضیح بیشترین نوسانات اعلام نمود: محصولات وكیوم باتوم برای قیر پیش از این با ارز مبادله مورد معامله قرار می گرفت كه هم اكنون این مورد حذف شده و متاثر از نوسانات نرخ دلار افزایش قیمت قابل توجهی داشته است.
عضو اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران عنوان كرد: مقداری از افزایش قیمت ها طبیعی است زیرا قیمت نفت افزایش داشته و بر روی سایر فرآورده ها تاثیر میگذارد و اعتراضی نسبت به آن وجود ندارد.
وی با اشاره به اینكه صادركنندگان ما به علت آنكه با افزایش قیمت ارز قیمت خوراك هم افزایش می یابد اعلام نمود: تولیدكنندگان و صادركنندگان ما سود نهایی را مد نظر دارند در غیر این صورت افزایش قیمت دلار افزایش قیمت مواد اولیه را به دنبال دارد در نهایت سودی را عاید تولید كننده نمی نماید.
رفیع فر در توضیح شرایط بازار توضیح داد: امسال از لحاظ صادراتی سال مناسبی برای صادركنندگان نبوده و بازار همراه با ركود سپری شده است كه از دلایل ركود می توان به نوسان نرخ خوراك و نوسان نرخ ارز اشاره نمود.
عضو اتحادیه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی ایران خاطرنشان كرد: با ثبات نرخ ارز تولید كننده و صادركننده می توانند برای آینده خود برنامه ریزی داشته باشند و بر مبنای آن حركت كنند و از آنجایی كه روند تولید تا صادرات یك پروسه سه ماهه است به همین خاطر یك تولید كننده حداقل برنامه ریزی سه ماه باید داشته باشد.
35226


1396/11/19
13:22:13
5.0 / 5
4721
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما