در بازارهای جهانی؛

پاول وحشت از نرخ بهره فدرال رزرو را احیا كرد، افت سهام آسیایی

پاول وحشت از نرخ بهره فدرال رزرو را احیا كرد، افت سهام آسیایی پول من: بعد از این كه وال استریت، بدترین عملكرد هفتگی خود در ۲ سال اخیر را ثبت كرد، ارزش سهام آسیایی اغلب پایین آمدند.به گزارش پول من به نقل از مهر به نقل از رویترز، روز پنج شنبه بعد از این كه وال استریت بدترین عملكرد هفتگی خود در ۲ سال اخیر را ثبت كرد، سهام آسیایی اغلب پایین آمدند. اظهار نظر جدید رییس فدرال رزرو كه به نظر سختگیرانه تر می رسید، موجی از اضطراب را در بازارهای سرمایه های ریسك دارتر تولید كرد.
تاجران پیش بینی می كنند كه سهام اروپایی امروز در مقادیر پایین تری، باز شوند. انتظار می رود فوتسی انگلیس ۰.۷ درصد، داكس آلمان ۰.۸ درصد و كاك فرانسه ۰.۷۵ درصد افت كنند.
در هفته های اخیر سرمایه گذاران روی لبه پرتگاه قرار دارند. نگرانی ها از این كه بالا بردن نرخ بهره در اقتصادهای پیشرفته به رهبری آمریكا سبب كند شدن رشد اقتصاد جهان شود، به اوج خود رسیده است.
پاول در نخستین حضور عمومی خود بعنوان رییس فدرال رزرو، در جلسه شهادت روز سه شنبه خود (به وقت آمریكا) در كنگره وعده داد كه از زیاد داغ شدن اقتصاد جلوگیری خواهد نمود و در عین حال به برنامه بالا بردن تدریجی نرخ بهره پایبند خواهد بود.
این اظهارات آتش گمانه زنی ها در مورد این كه سفت وسخت تر شدن سیاست مالی آمریكا، امسال با سرعت بیشتری رخ خواهد داد را شعله ور كرد. بدین سان انتظار می رود با نرخ بهره بالاتر فعالیت های شركت ها افت كنند و رشد اقتصادی از تب وتاب خود بی افتد.
گسترده ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه خارج از ژاپن ام اس سی آی، ۰.۵ درصد افت كرد و برای سومین روز متوالی، ضرر خویش را به ثبت رساند.
سهام چین بعد از این كه نتیجه یك بررسی خصوصی نشان داد رشد بخش تولید چین به بالاترین سطح ۶ ماهه خود رسیده است، روند افت سهام آسیایی را برهم زدند و شاخص شانگهای ۰.۱۵ درصد رشد كرد.
سهام استرالیا ۰.۷ درصد افت كرد، كوسپی كره ۱.۲ درصد از ارزش خویش را از دست داد و نیكی ژاپن ۱.۵۵ درصد سقوط كرد.
سقوط سهام در آسیا به دنبال آن اجام شد كه در وال استریت شاخص ها بدترین ماه خود از ژانویه ۲۰۱۶ تا كنون را به آخر رساندند. شاخص داو در اواخر ژانویه بالاترین میزان تاریخ خویش را ثبت نمود اما با بالا رفتن سود اوراق خزانه داری آمریكا در آغاز فوریه، ۱۲ درصد از آن ركورد سقوط كرد. بعد از آن این شاخص با روند رو به بهبود به كار خود ادامه داد اما اظهارات اخیر پاول دوباره شرایط را بر هم زد.
شاخص صنعتی داوجونز در انتها معاملات دیشب ۱.۵ درصد سقوط كرد و به ۲۵۰۲۹.۲ واحد رسید. اس اندپی۱.۱۱ درصد از ارزش خویش را از دست داد و كامپوزیت نزدك ۰.۷۸ درصد افت كرد.
دلار از گفته های پاول نیرو گرفت و در برابر سبدی از ارزهای خارجی به نرخ ۹۰.۷۴۴ واحد رسید كه بالاترین سطح آن از ۱۹ ژانویه تا كنون است؛ ضمن اینكه دلار در برابر ین تغییر اندكی داشت و در نرخ ۱۰۶.۷۵۰ ین به ازای هر دلار معامله شد.

1396/12/10
17:13:10
5.0 / 5
5030
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما