چرا جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ۷ ماه تعطیل است؟

چرا جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ۷ ماه تعطیل است؟ پول من: خانه ملت به نقل از معاون اول رییس جمهور نوشت: «با انسجام سه قوه مسئله آب، بیكاری، مسائل اقتصادی و معیشت مردم رفع می گردد.»اسحاق جهانگیری، با اشاره به اینكه مسائل مهمی پیش روی كشور است كه نیازمند این بوده كه با كمك ملت و دستگاه های مختلف این مسائل حل و فصل شود، اظهار داشت: در میان این مسائل بعضی از لحاظ تكنیكال هیچ راهی برای رفع آن وجود ندارد، همانند مسائل آب و مسائل زیست محیطی، بین المللی و اقتصادی، همچون ارز كه راهكارهای فنی برای رفع آن وجود دارد، اما مسائل كشور هم اكنون به یك مرحله ای رسیده كه راهكار سیاسی نقش اساسی و كلیدی در آن دارد.
راهكار سیاسی نقش اساسی و كلیدی در رفع مشكلات دارد
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه راهكار سیاسی به معنای این است كه برای حل مسائل اصلی باید انسجام و یكپارچگی داشته باشیم، اضافه كرد: مهمترین پایه انسجامی كه تعریف می گردد اركان نظام تصمیم گیری كشور است كه شامل قوای سه گانه می شود، یعنی اگر قوای سه گانه با یكدیگر در یك راستا حركت كنند و در حل مسائل كلیدی متحد باشند، می توان با اطمینان به مردم اظهار داشت كه این مشكلات رفع می گردد و آینده خوبی پیش روی كشور است.
جهانگیری ادامه داد: می توان با اطمینان اظهار داشت كه با انسجام سه قوه مسئله آب، بیكاری، مسائل اقتصادی و معیشت مردم رفع می گردد.
برگزاری اولین جلسه در سال جاری
رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به اینكه حدود 7 ماه است كه جلسات این ستاد را برگزار نكرده ام، خاطرنشان كرد: در زمان خودش توضیح می دهم كه چرا در این مدت جلسات ستاد مبازه با مفاسد اقتصادی را تشكیل ندادم، البته امیدوارم اولین جلسه این ستاد بعد از مدت ها تعطیلی در ماه جاری تشكیل شده و بحث های جدی پیرامون آن مطرح شود.
وی با اشاره به اینكه برای پشتیبانی از كالای ایرانی اقدامات خوبی صورت گرفته است، اضافه كرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای پشتیبانی از كالای ایرانی می توانیم امسال دستاوردهای بیشتری در افزایش تولیدات داشته و با قاچاق بهتر مبارزه نماییم.
برنامه ریزی برای 10 قلم كالا كه بیشترین حجم قاچاق را داشته است
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه در سال 95 برای مقابله با قاچاق جلسه ای تشكیل شده است، ادامه داد: در این نشست برای 10 قلم كالا كه در واقع بیشترین حجم قاچاق را داشته برنامه ریزی شده است كه یكی از آنها تلفن های همراه بود كه برنامه ای برای جلوگیری از قاچاق تلفن همراه و سایر كالاها تنظیم شد.
رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، خاطرنشان كرد: یكی از دستاوردها در حوزه ارز این بود كه به هر كالای غیررسمی اجازه ورود داده نشود به معنای اینكه ارزی برای قاچاق نباید اختصاص داده شود و اگر كالایی وارد بازار شد و گفته شده كه با نرخ ارزی بالای 4 هزار و 200 تومان وارد شده به معنای این است كه ارز آن قاچاق بوده است.
35351397/02/03
12:55:51
5.0 / 5
5188
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما