در اردیبهشت ماه ؛

متوسط قیمت آپارتمان در تهران ۳۵ درصد افزایش یافت

متوسط قیمت آپارتمان در تهران ۳۵ درصد افزایش یافت پول من: بانك مركزی اعلام نمود كه معاملات آپارتمان مسكونی در شهر تهران در اردیبهشت ماه امسال ۱۶ درصد رشد داشته و متوسط قیمت خرید و فروش واحد مسكونی با ۳۴.۸درصد افزایش به ۵۹.۸ میلیون تومان رسیده است.


به گزارش پول من به نقل از مهر، بر مبنای آمار بانك مركزی، تعداد معاملات آپارتمان های مسكونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به ۱۹.۱ هزار واحد مسكونی رسید كه نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۷۸.۷ و ۱۶.۷ درصد افزایش نشان داده است. رشد قابل توجه حجم معاملات در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به ماه قبل، عمدتاً ناشی از تعداد كم معاملات ثبت شده در فروردین ماه بوده كه متاثر از تعطیلات نوروز هرساله در سطحی بسیار پایین تر از سایر ماه های سال رقم می خورد.
همچنین در اردیبهشت ماه سال جاری، متوسط قیمت خرید و فروش یك متر مربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده با استفاده از بنگاه های معاملات ملكی شهر تهران ۵۹.۸ میلیون ریال بود كه نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۴.۸ درصد افزایش نشان داده است.
بر اساس گزارش تحولات بازار معاملات مسكن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷، بیشترین متوسط قیمت یك متر مربع زیربنای مسكونی معامله شده در بین مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران معادل ۱۲۵.۵ میلیون ریال به منطقه ۱ و كمترین آن با ۲۷.۱ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.
همچنین در این ماه، واحدهای مسكونی با سطر زیربنای كمتر از ۸۰ متر مربع، ۵۵.۶ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند كه از این میان، بیشترین سهم از معاملات انجام شده هم به واحدهای مسكونی با زیربنای «۶۰ تا ۷۰» متر مربع اختصاص داشته است.
لازم به ذكر است در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ شاخص كرایه مسكن اجاری در شهر تهران و در كل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۱ و ۹.۶ درصد رشد نشان داده است.


1397/03/07
13:21:42
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما