در نهمین سالروز عرضه وبصادر مطرح شد:

بانك صادرات ایران در سال ۹۸ به سوددهی می رسد

بانك صادرات ایران در سال ۹۸ به سوددهی می رسد پول من: مدیرعامل بانك صادرات ایران در نهمین سالروز عرضه اولیه سهام این بانك اظهار داشت: شفافیت و افشاء حرف اول را در بازار سرمایه می زند و این مورد برای نظام بانكی اهمیت به مراتب بیشتری دارد.به گزارش پول من به نقل از مهر، حجت اله صیدی در آیین گرامیداشت سالروز عرضه اولیه «وبصادر» شفافیت مالی را مورد توجه قرار داد و از تلاش های صورت گرفته برای اعلام به موقع صورتهای مالی میان دوره ای بانك به سازمان بورس اطلاع داد و در توضیح شرایط عمومی اقتصاد كشور و تاثیر آن بر پیش بینی ها از شفافیت شركت ها اظهار داشت: برخی عدم تعادل ها در اقتصاد، پیچیدگی های موجود در نظام بانكی و نااطمینانی حاكم بر گروهی از تیم های اقتصادی، مالی و پولی، امكان پیش بینی دقیق از آینده و بنابراین شفافیت در سطوح بالاتر افشا را نمی دهد.
وی در این مراسم در تشریح عملكرد و اهداف موردنظر بانك طی ماه های اخیر، اظهار داشت: بر مبنای یك برنامه ریزی كوتاه مدت سعی كردیم نماد بانك باز شود كه اسفندماه سال قبل نماد بانك باز شد و طبیعی بود كه قیمت سهم بعد از وقفه چند ماهه با كاهش روبرو باشد.
مدیرعامل بانك صادرات افزود: به علت شرایط ساختاری در نظام بانكی مثل نرخ سود سپرده با نااطمینانی های مواجه هستیم.
وی ادامه داد: بحث مطالبات معوق از بنگاه های كلان، خرد و دولت و هم اشخاص حقیقی از دیگر مشكلات پیش روی بانك ها است كه در همین راستا با بدهكاران بزرگ جلسات مختلف گذاشتیم و در حال رسیدن به توافقات خوبی هستیم.
صیدی با اشاره به اینكه مشكل بانك صادرات ایران مانند خیلی از بانك های دیگر بیشتر ناشی از عوامل كلان و برون سازمانی بود، تصریح كرد كه با یك برنامه مدون در انتها سال قبل و هفته های آغازین سال جاری در حال عبور از این مشكلات هستیم.
وی خاطرنشان كرد: مهمترین مبحث این است كه روند افزایش زیان در بانك صادرات ایران متوقف شده و زیاندهی بانك سیر نزولی پیدا كرده است. هم اكنون منابع بانك صادرات ایران به ۱۵۴ هزار میلیاردتومان و دارایی های آن به بیش از ۱۸۰ هزار میلیاردتومان رسیده است.
مدیرعامل بانك صادرات مطالبات بانك را هم مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: مطالبه مهمی از دولت داریم كه تلاش می نماییم برای تعیین تكلیف آن هم از ظرفیت های بودجه سال ۹۷ استفاده نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ظرف چند روز آینده صورت های مالی سال ۹۶ را به بورس اوراق بهادار عرضه خواهیم كرد.
صیدی در ادامه اظهار داشت: در بحث افزایش عملیات بانكی و كارمزدها و هم پتانسیل عملیات ارزی امیدواریم بتوانیم زیان را به سود برسانیم و سال ۹۸ وارد منطقه سود شویم.
وی همینطور اظهار داشت: مقرر است برای مهمترین شركت زیرمجموعه بانك صادرات ایران كه گروه مالی سپهر صادرات است، شرایط پذیرش در بورس را دریافت نماییم.

1397/03/22
14:09:49
5.0 / 5
5568
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما