ورزش چگونه اقتصاد رسانه های آمریكایی را می سازد؟

ورزش چگونه اقتصاد رسانه های آمریكایی را می سازد؟ پول من ورزش چگونه اقتصاد رسانه های آمریكایی را می سازد؟


مونا مشهدی رجبی- شبكه های تلویزیونی امریكایی از باشگاه های داخلی این كشور برای پخش مسابقات ورزشی هزینه ای دریافت می كنند كه این مبلغ بسته به اهمیت و بزرگی باشگاه ورزشی می تواند متغیر باشد. به تعبیر دقیق تر دریافت حق پخش مسابقات ورزشی محلی یكی از منابع مهم درآمدی برای شبكه های تلویزیونی در امریكا است.
به گزارش مركز مطالعات رسانه ای آمریكا، با وجود اینكه بارها در مورد اهمیت تبلیغات در تامین درآمد شبكه های تلویزیونی در امریكا صحبت شده است ولی تبلیغات ورزشی درامد بیشتری بوجود می آورد. تبلیغات هم شامل تبلیغات كالاها و محصولات غیر ورزشی در حین برنامه های ورزشی می گردد و هم شامل تبلیغات ورزشی می گردد. به این معنا كه از ورزشكاران برای تبلیغات محصولات مصرفی و تولیدی مختلف استفاده می گردد و به علت محبوبیت انها، استقبال از محصولات هم بالاتر می رود و شركتهای تبلیغ كننده هم تمایل زیادی جهت استفاده از ورزشكاران دارند.

تبلیغات كلید كسب درآمد
یكی از اصلی ترین روشهای كسب درآمد برای تلویزیون های فعال در كشورهای صنعتی، تبلیغات است و مسابقات ورزشی هم از اصلی ترین و مهمترین منابع كسب درآمد برای این تلویزیون ها است. آمارها نشان داده است در دوره هایی كه مسابقات جهانی ورزشی در دنیا برگزار می شود، تلویزیون ها شاهد افزایش ۲۵ درصدی درامد خود هستند. این وضعیت در سالهایی كه جام جهانی فوتبال برگزار می گردد یا مسابقات المپیك برگزار می گردد وجود دارد ولی مسابقات منطقه ای مانند لیگ های فوتبال اروپایی یا آسیایی یا مسابقات ورزشی دیگر در سطح قاره ای هم می تواند درامد تلویزیون های محلی را افزایش دهد.اما مساله دیگری كه به تازگی مورد توجه پژوهشگران حوزه رسانه قرار گرفته است، این است كه تبلیغات حین پخش برنامه های ورزشی هم می تواند درامد زیادی برای تلویزیون ها داشته باشد. در سال ۲۰۱۶ میلادی شبكه تلویزیونی سی بی اس امریكا ۲.۸ میلیارد دلار از پخش تبلیغات هنگام پخش برنامه های ورزشی درآمد به دست آورد و در سال ۲۰۱۷ میلادی توانست ۳.۴ میلیارد دلار از پخش این تبلیغات درآمد كسب كند.
درامد ۲.۶۴ میلیارد دلاری فاكس از تبلیغات ورزشی
در این سال شبكه تلویزیونی فاكس از تبلیغات در حین پخش برنامه های ورزشی ۲.۶۴ میلیارد دلار درآمد به دست آورد. این شبكه تلویزیونی علاوه بر تبلیغات حین برنامه های ورزشی، حق پخش برنامه های خاصی را هم فروخته است و از این محل درامد زیادی به دست آورد. طبق گزارشهای رسمی شبكه فاكس كه در بخش برنامه سازی هم فعالیت بسیار گسترده ای دارد و البته شبكه خبری اش هم در امریكا محبوبیت زیادی دارد توانست شاهد افزایش ۳۶ درصدی درآمد خود در فصل اخر سال ۲۰۱۷ باشد و سودآوری این شبكه هم روند افزایشی داشت. شبكه فاكس افزایش درامد از محل تبلیغات، از محل فروش حق پخش برنامه ها و از محل افزایش سرمایه گذاری برای ساخت برنامه های پر طرفدار را از اصلی ترین دلایل افزایش سوداوری ودرآمد خود ذكر كرد.
طبق گزارش های موجود در سال ۲۰۱۶ میلادی شبكه ان بی سی ۲ میلیارد دلار و شبكه ای بی سی ۱.۰۳ میلیارد دلار از فروش تبلیغات ورزشی درامد به دست آورد.
برای اطلاع بیشتر در همین خصوص اینجا را بخوانید 223223

1397/05/25
20:24:22
5.0 / 5
5127
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما