روش های ابتكاری برای جلوگیری از احتكار لوازم خانگی، خرید هیجانی مردم ادامه دارد

روش های ابتكاری برای جلوگیری از احتكار لوازم خانگی، خرید هیجانی مردم ادامه دارد پول من روش های ابتكاری برای جلوگیری از احتكار لوازم خانگی، خرید هیجانی مردم ادامه دارد


رئیس هیأت مدیره انجمن تولیدكنندگان صوتی تصویری كشور می گوید، برای آنكه كالا به دست مصرف كننده نهایی برسد تصمیم گرفتیم پس از نصب، كارتن كالا را بازگردانیم تا از خرید و فروش مجدد آن و انبار كردن لوازم خانگی توسط دلالان جلوگیری شود، چونكه گاه قیمت مصوب با قیمت عرضه شده در بازار اختلافی 7 تا 8 میلیون تومانی دارد. سید علیرضا موسوی مجد، رئیس هیأت مدیره انجمن تولیدكنندگان لوازم صوتی تصویری كشور در نشستی خبری با اشاره به اینكه قیمت كالاهای وارداتی افزایش زیادی داشته، اظهار داشت: اما در حوزه كالاهای ساخت داخل افزایش قیمت شدید نیست و این محصولات درحالی كه ارزش افزوده خوبی بوجود آورده است، تنها حدود 20 درصد افزایش قیمت داشته كه بیشتر به علت افزایش قیمت مواد اولیه مانند محصولات پتروشیمی، كارتن و... است.
موسوی مجد اظهار داشت: تولید داخلی لوازم خانگی، حدود 50 درصد ارزش افزوده در كشور تولید كرد، چونكه زمانی كه كالا وارد كشور می شود، پول كارگر و... را به خارج می دهیم، اما اكنون این پول در كشور توزیع می گردد و در گام بعد، داخلی سازی محصول صورت گرفته است.
وی اضافه كرد: اكنون قیمت یك یخچال دارای برند خارجی ساخت داخل، 8 تا 9 میلیون تومان است، اما با عنایت به افزایش قیمت ارز، اگر همین یخچال از خارج وارد می شد، قیمتی در حدود 16 میلیون تومان داشت. دامن زدن به گرانی با تولید موج نگرانی
این تولیدكننده لوازم خانگی افزود: اكنون تقاضایی كه در بازار وجود دارد، تقاضای كاذبی است كه باید با كمك رسانه ها و تولیدكنندگان مدیریت شود.
وی با اشاره به اینكه در سال های گذشته در 5 ماهه اول، همواره تولید و عرضه به علت عدم كشش بازار پایین بوده، تاكید كرد: اما اكنون چه اتفاقی افتاده كه به خرید لوازم خانگی هجوم آورده اند؟
موسوی مجد اظهار داشت: تنها دلیل این رفتار از مردم این است كه یك نگرانی در جامعه بوجود آمده كه زمینه را برای حركت مردم به سمت بازار هموار كرده است.
وی افزود: با اینكه شرایط جدید، مشكلاتی را برای تولید تولید كرده، اما باید جلوی این موج نگرانی را بگیریم تا تقاضای كاذب لوازم خانگی كنترل شود.
به گفته وی در سال های گذشته هیچ گاه در ابتدای محرم فروش نداشتیم و در محرم سال قبل روزی 60 تا 70 تلویزیون به فروش می رسید، اما امسال روزانه 1000 تا 1400 تلویزیون از انبار خارج می گردد. پیش شرط خرید لوازم خانگی
رئیس هیأت مدیره انجمن تولیدكنندگان صوت و تصویر كشور بابیان اینكه برخی قطعات از كشور كره جنوبی تأمین می شود، اضافه كرد: مشكلی برای تأمین مواد اولیه از جانب كره جنوبی نداریم و در این خصوص قول مساعد داده اند.
وی اظهار داشت: در تأمین ارز هم مشكلی نداریم و ارز مورد نیاز خویش را از سامانه نیما می گیریم. در همین زمینه، انتقال ارز هم بدون مسئله در جریان است.
به گفته وی در مورد تأمین مواد پتروشیمی هم مشكلی وجود ندارد و تنها مسئله این است كه این مواد گران شده اند.
موسوی مجد در انتها اظهار داشت: باآنكه تحریم ها می تواند مشكلاتی را تولید كند، اما در زمان تحریم های گذشته هم ما به كار خود ادامه دادیم و توانستیم ماشین آلات و قطعات مورد نیاز را به كشور وارد نماییم. 23231

1397/06/22
17:02:25
5.0 / 5
4907
تگهای خبر: ارز , بازار , پول , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما