حسینی در نطق میان دستور:

تراز ارزی كشور بهتر از گذشته است، عدم مدیریت عامل نوسانات ارز

تراز ارزی كشور بهتر از گذشته است، عدم مدیریت عامل نوسانات ارز پول من: عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به اینكه تراز ارزی كشور در ۶ ماهه اول امسال وضعیت بهتری از قبل داشته است، اظهار داشت: نوسانات بازار ارز نشان دهنده عدم مدیریت و تصمیم های غیركارشناسی است.به گزارش پول من به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، محمد حسینی نماینده تفرش و آشتیان در نطق میان دستور تصریح كرد: با عنایت به بحران های اقتصادی در كشور كه نگرانی های فراوانی را برای ملت عزیز بوجود آورده است، متاسفانه دولت اقدامات مهم برای رفع این مشكلات را كمتر انجام می دهد.
وی افزود: امروز كه دشمن تحریم هایی را به كشور تحمیل كرده و حوزه معیشت و اشتغال را نشانه گرفته و اتاق ضدایرانی را تشكیل داده است، به خزانه داری آمریكا ماموریت داده است تا با تك تك شركت های طرف قرارداد با ایران مذاكره كند.
حسینی اظهار داشت: دولت هیچ اقدام موثری برای دفع این توطئه ها انجام نمی دهد. آقای روحانی، در این مدت نمایندگان مجلس تذكرات زیادی را داده اند. حدود دو ماه است كه وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی و وزیر اقتصاد دولت استیضاح شده است اما هنوز فردی را برای جایگزینی معرفی نكرده اید. این مورد نشان داده است دولت برای برون رفت از وضعیت موجود برنامه ای ندارد.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان كرد: امیدواریم در این روزها با عنایت به نگرانی های مردم نسبت به ترمیم تیم اقتصادی، اقدام موثری انجام دهید.
وی افزود: ارز، یكی از چالش های مهم در حوزه تولید، توزیع و اشتغال در كشور است اما اقدامی از جانب دولت برای مدیریت بازار ارز مشاهده نمی نماییم. وضعیت بازار ارز قابل قبول نیست. این در شرایطی است كه تراز ارزی ما در ۶ ماهه اول امسال نسبت به ۶ ماه گذشته وضعیت بهتری داشته است. در این شرایط، نوسانات بازار ارز نشان دهنده عدم مدیریت و تصمیم های غیركارشناسی و صدور بخشنامه های متعدد، متضاد، كوتاه مدت توسط دولت و بانك مركزی است. این تصمیمات باعث مرگ واحدهای تولیدی كوچك و بزرگ در كشور شده است.
حسینی اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد بر مبنای منویات مقام معظم رهبری در یك فضای همدلی و انسجام سناریوها و برنامه های دولت را حمایت كند، اما متاسفانه در این مدت برنامه ای از دولت ندیده ایم.
وی تصریح كرد: تنها به صحبت و سخنرانی بسنده شده است كه این مورد در شان جمهوری اسلامی نیست. باید برنامه های اقتصادی دولت به صورت شفاف برای مردم بیان شده و در كمیسیون های تخصصی مطرح شود.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهارداشت: امروز مبارزه با فساد، اختلاس و مبارزه با قاچاق كالا باید در سرلوحه كار سه قوه قرار گیرد. متاسفانه هر روز می شنویم نابسامانی های بازار ارز، درآمدهای فراوانی را به جیب رانت خوارها برده و هر روز سفره های مردم كوچك تر می گردد.
حسینی خاطرنشان كرد: متاسفانه عزم ملی برای حل این مشكلات هم كمتر مشاهده می گردد.

1397/07/04
22:42:42
5.0 / 5
4639
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما