كارگران این كارخانه به جای دستمزد، نوشابه می گیرند!

كارگران این كارخانه به جای دستمزد، نوشابه می گیرند! پول من كارگران این كارخانه به جای دستمزد، نوشابه می گیرند!


حمید خیرخواه (دبیر كانون بازنشستگان شهرستان گرگان و رییس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری استان گلستان) پیرامون مسائل و مشكلات این روزهای شركت زمزم گرگان اظهار داشت: من خودم ۲۴ سال در این شركت مشغول به كار بودم و ۱۶ سال رییس شورای اسلامی كار و فرمانده بسیج آنجا بودم. در سال ۹۲ هم بازنشسته شدم. اكنون این شركت بین ۲۱۰ الی ۲۱۵ كارگر دارد. رییس اتحادیه پیشكسوتان جامعه كارگری استان گلستان در مورد وضعیت كنونی شركت بیان داشت: با انتخاب مهندس محمد سعیدی كیا به ریاست بنیاد مستضعفان (كه شركت زمزم هم ازجمله زیرمجموعه های آن محسوب می شود) انتظار می رفت با عنایت به سوابق طولانی انقلابی-مدیریتی وی، در حوزه كارگری شركت تحولی به وجود آید اما متاسفانه بهبود خاصی پیش نیامد. به علاوه و از زمان ریاست وی، تصمیم گرفته شده كه مدیریت فروش و سود در شهرستان ها به مركز داده شود.
این امر باعث از دست رفتن انگیزه و كاهش فروش در شهرستان ها شده است. گردش مالی شركت پایین آمده و سیاست های غلط ریاست بنیاد، برای شركت تولید مشكل كرده است. شركت زمزم گرگان كه زمانی بازار فروش بسیار گسترده ای در سطح استان های شمالی كشور (مازندران، گلستان، سمنان و بخشی از خراسان شمالی) و یك شبكه بسیار قوی توزیع متشكل از ۵۰ ماشین داشت، اكنون بازارش را به برندهای جدیدی از قبیل میراندا، كوكاكولا، پپسی و... باخته است. دبیر كانون بازنشستگان شهرستان گرگان در پایان، تصریح كرد: تیم اقتصادی ریاست فعلی بنیاد ضعیف است. باتوجه به كاهش سرمایه در گردش شركت، مشكلاتی نظیر معوقات مزدی برای كارگران پیش می آید. به علاوه، مدتی است وضع به صورتی درآمده كه كارگرانی كه بازنشسته می شوند به جای سنواتشان، معادل آن نوشابه دریافت می كنند تا در سطح شهر بفروشند.

بسیاری از بازنشستگان این شركت برای كسب درآمد -به جای سنواتی كه به آنها داده نشده- مجبورند با ماشین در شهر دور بزنند تا نوشابه شان را بفروشند. 17231

1397/07/26
16:56:41
5.0 / 5
5174
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما