رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد؛

برآورد بازگشت ۴۷ میلیارد دلار ارز صادراتی تا آخر سال

برآورد بازگشت ۴۷ میلیارد دلار ارز صادراتی تا آخر سال پول من: رئیس كل بانك مركزی با برآورد برگشت ۴۷ میلیارد دلار ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد برای سال جاری، از همراهی این بانك برای كاهش پیچیدگی های برگشت ارز به كشور در شرایط تحریم خبرداد.به گزارش پول من به نقل از مهر، عبدالناصر همتی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: صادرات، پیش نیاز رشد پایدار و مهمترین عامل ورود ارز به كشور و گسترش اشتغال و افزایش درآمد آحاد اقتصاد است. طبیعی است به خاطر تحریم های ناجوانمردانه، برگشت ارز ناشی از آن به چرخه اقتصاد، مشكلات و پیچیدگی هایی داشته باشد. بانك مركزی با لحاظ تمام شرایط كشور و قوانین و مقررات، همراهی لازم را در این زمینه خواهد داشت.
وی در ادامه پیام خود اضافه كرد: تعهد برای آوردن ارز به چرخه اقتصاد می تواند در قالب تلفیقی از روش های مختلف عرضه ارز به سامانه نیما یا عرضه به صورت حواله و اسكناس به صرافی ها یا واردات ثبت سفارش شده، برای خود و دیگران باشد.
رئیس كل بانك مركزی افزود: بدیهی است راهكاری غیر از آنچه اشاره شد عملا نوعی خروج سرمایه از كشور تلقی می گردد كه در تقابل با اهداف رشد و توسعه اقتصادی كشور است. در مشورت با فعالین بخش خصوصی، تمهیداتی در مورد نحوه عمل گروه های مختلف صادركنندگان اتخاذ شده است كه با اجرای آن، برگشت ارز ناشی از صادرات به چرخه اقتصاد، كه برای امسال حداقل ۴۷ میلیارد دلار برآورد می شود، سرعت خواهد گرفت.
همتی خطاب به صادركنندگان اشاره كرد: انتظار از صادركنندگان باز همچون گذشته، همكاری با دولت و بانك مركزی است و باید به خاطر داشت كه عملكرد همه ما و همچون صادركنندگان در شرایط خطیر كشور توسط مردم به قضاوت گذاشته خواهد شد.


1397/08/26
15:50:04
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: ارز , اسكناس , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما