نسبت به معاملات روز گذشته رقم خورد؛

رشد ۳۲ درصدی ارزش معاملات بورس تهران

رشد ۳۲ درصدی ارزش معاملات بورس تهران پول من: ​بورس تهران نخستین روز هفته را در حالی با روند نزولی آغاز كرد كه ارزش معاملات نسبت به آخرین روز كاری با رشد ۳۲ درصدی همراه بود.به گزارش پول من به نقل از بازار سرمایه، ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس در مجموع به بیشتر از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید. در معاملات بورس ارزش معاملات به رقم ۷۲۰ میلیارد تومان رسید كه نسبت به روز معاملاتی قبل رشد ۳۲ درصدی را به همراه داشت.
همچنین در معاملات امروز بورس تهران شاخص كل با افت حدود ۳ هزار واحدی همراه و به رقم ۱۷۸ هزار و ۸۱۹واحد رسید. شاخص كل هم وزن هم هم مسیر با شاخص كل، ۲۳۸ واحد ریزش داشت و رقم ۲۸ هزار و ۳۰۵ واحدی را به ثبت رساند. آیفكس هم با ۴۵ واحد افت به رقم هزار و ۹۱۱ واحد رسید.
ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس در مجموع به بیشتر از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید. در معاملات بورس ارزش معاملات به رقم ۷۲۰ میلیارد تومان رسید كه نسبت به روز معاملاتی قبل رشد ۳۲ درصدی را به همراه داشت. همینطور حجم معاملات به ۲ میلیارد و ۴۴ میلیون سهم رسید كه این مولفه هم رشد ۷ درصدی را نسبت به مدت مزبور به ثبت رساند.
در نخستین روز هفته، شركت های فولاد مباركه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گوهر، پالایش نفت بندرعباس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پارس پنج نمادی بودند كه بیشترین تاثیر را در نوسانات كاهشی بازار سهام داشتند.
گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و آسان پرداخت پرشین از نمادهایی بودند كه امروز در مقابل كاهش فزاینده شاخص كل ایستادند. هر یك از این دو نماد به ترتیب ۳۷ و ۳۵ واحد تاثیر مثبت روی شاخص های بازار داشتند.
در معاملات روز شنبه كماكان تغییر مالكیت به سمت حقوقی ها چرخش داشت و بازار شاهد حمایت بزرگان از نمادهای بزرگ بود.
حقوقی ها امروز بیشترین خرید را در گروه محصولات شیمیایی داشتند و پس از آن حمایت قابل توجه ای از صنعت فرآورده های نفتی داشتند. در مقابل حقیقی ها بار دیگر تقاضای بالایی از صنعت خودرو داشتند و در نمادهای كامپیوتر هم خرید خوبی داشتند. بدین سان تغییر مالكیت امروز بورس تهران به حدود ۸۵ میلیارد تومان و به نفع بزرگان بازار به آخر رسید.
امروز در بازار دوم بورس تهران كه به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، ۲۴۷ میلیون سهم سرمایه گذاری توسعه صنایع معادن و فلزات به ارزش كمتر از ۱۳۹ میلیارد تومان كد به كد شد.
در پالایش نفت اصفهان هم ۹۶ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۸۰ میلیارد تومان كد به كد شد. همین وضعیت در داروسازی تولیددارو با كد به كد شدن ۱۵ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۴ میلیارد تومان كد به كد شد و ۱۰ میلیون سهم البرز دارو به ارزش بیشتر از ۴ میلیارد تومان شاهد معاملات كد به كد بود.
همچنین در پتروشیمی پردیس امروز ۱۰ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۶ میلیارد تومان به كدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

1397/08/27
23:53:50
5.0 / 5
4645
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما