بانك مركزی اعلام كرد:

نقدینگی به ۱۶۹۳ هزار میلیارد تومان رسید

نقدینگی به ۱۶۹۳ هزار میلیارد تومان رسید پول من: در تداوم رشد نقدینگی در اقتصاد ایران، برمبنای اعلام رسمی بانك مركزی این رقم در مهرماه، به ۱۶۹۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.


به گزارش پول من به نقل از مهر، جدیدترین گزارش های بانك مركزی در ارتباط با رقم رشد نقدینگی حكایت از آن دارد كه این رقم برای مهرماه، ۱۶۹۳ هزار میلیارد تومان به ثبت رسیده است.بر اساس این آمار، نقدینگی در مهر ماه امسال ۱۶۹۳ هزار میلیارد تومان شده است كه نسبت به مهر ماه سال قبل ۲۰.۷ درصد رشد داشته است؛ نقدینگی در قیاس با اسفند ۹۶ باز ۱۰.۷ درصد رشد داشته است.
آمارهای نقدینگی نشان داده است كه از این میزان، ۱۴۵۱ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان شبه پول و ۲۴۲ هزار و ۱۰ میلیارد تومان پول است.
در این میان رشد شبه پول و پول در ۱۲ ماهه منتهی به مهر ماه به ترتیب ۲۴.۸ درصد و ۱۳ درصد بوده است؛ ضمن اینكه شبه پول به مجموع سپرده های پس انداز و مدت دار سیستم بانكی گفته میگردد و پول شامل سپرده های دیداری مانند سپرده های جاری، خالص چك ها است.
میزان اسكناس مسكوك در دست اشخاص به عدد ۴۵ هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان می رسد كه ۹۵۰ میلیارد تومان كه ۳۱.۶ درصد رشد را نشان داده است.

1397/09/26
13:49:22
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: آمار , اسكناس , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما