براساس آمار بانك مركزی؛

بدهی های خارجی ایران كم شد

بدهی های خارجی ایران كم شد پول من: حجم بدهی های خارجی ایران در هفت ماه نخست امسال نسبت به ابتدای سال با حدود ۱۰.۷ درصد كاهش روبرو بوده است.


به گزارش پول من به نقل از صدا و سیما، برمبنای آخرین آمار بانك مركزی میزان بدهی خارجی ایران درانتها مهرماه برمبنای سررسید اولیه بدهی ها ۱۰ هزار و ۰۹۳ میلیون دلار است كه ۶ هزار و ۸۹۵ میلیون دلار آن، بدهی های میان مدت و بلندمدت و ۳ هزار و ۱۹۸ میلیون دلار از این میزان بدهی های كوتاه مدت است.
این تعهدات بالفعل ایران بر اساس یورو باز رقمی بالغ بر ۸ هزار و ۷۶۵ میلیون یورو محاسبه شده كه ۵ هزار و ۹۸۷ میلیون یورو از این میزان حجم بدهی های میان مدت و بلندمدت و ۲ هزار و ۷۷۷ میلیون یورو حجم بدهی های كوتاه مدت است.
حجم بدهی های ایران درانتها شهریور ۱۰ هزار و ۳۱۷ میلیون دلار بوده كه درانتها مهرماه با افت مواجه شده و به ۱۰ هزار و ۹۳ میلیون دلار رسیده است. این در شرایطی است كه آمار بدهی های خارجی ایران درانتها ماه نخست امسال ۱۱ هزار و ۳۰۵ میلیون دلار بوده است كه این آمار حكایت از كاهش حجم بدهی های خارجی ایران در ۷ ماه نخست امسال دارد.
از سوی دیگر میزان دارایی های خارجی بانك مركزی درانتها مهرماه امسال ۴۵۱۹.۲ هزار میلیارد ریال برآورد شده است كه این رقم در مقایسه با مهر ماه ۹۶ كه ۳۵۸۶.۸ هزار میلیارد ریال بوده ۲۶ درصد و در مقایسه با اسفند ۹۶ كه ۴۰۷۰.۱ هزار میلیارد ریال بوده معادل ۱۱ درصد رشد داشته است.

1397/10/02
20:11:14
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: آمار , بانك , بانك مركزی , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما