در دیدار همتی با وزیر اقتصاد سوریه مطرح شد؛

مبادلات بانكی ایران و سوریه تسهیل میگردد

مبادلات بانكی ایران و سوریه تسهیل میگردد پول من: در دیدار رئیس كل بانك مركزی ایران با وزیر اقتصاد سوریه، بر گسترش روابط بانكی دو كشور بر اساس توافقنامه همكاری اقتصادی منعقد شده تاكید گردید.


به گزارش پول من به نقل از بانك مركزی، در نشست صمیمانه عبدالناصر همتی، رییس كل بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران با وزیر اقتصاد سوریه بر گسترش روابط بانكی دو كشور بر اساس توافقنامه همكاری اقتصادی منعقد شده تاكید گردید.
در این دیدار كه بامداد امروز به منظور بررسی راهكارهای توسعه تبادلات پولی و بانكی بین ایران و سوریه برگزار شد، موضوعاتی شامل مبادله حساب های بانكی، تسهیل نقل و انتقال پول بین دو كشور، گشایش روابط بانك های تجاری و احداث بانك مشترك مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
همتی در این نشست گسترش روابط بانكی را پیش شرط توسعه مبادلات تجاری بین دو كشور در امتداد اجرای توافقنامه همكاری اقتصادی دانست و اظهار داشت: انجام و گسترش مبادلات تجاری با استفاده از پول های ملی دو كشو در دستور كار قرار گرفته و بایستی به تدریج به سمت حذف پول های غیرملی در روابط بازرگانی دو طرفه حركت نماییم.
رییس كل بانك مركزی با اشاره به روابط استراتژیك بین ایران و سوریه و شكست توطئه های دشمنان مقابل مردم سوریه، بر آمادگی ایران برای توسعه روابط اقتصادی بین دو كشور تاكید نمود.

1397/10/11
13:37:54
5.0 / 5
5088
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی , پول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما