در سال جاری

۱۰ هزار میلیارد تومان وام خرید مسكن پرداخت گردید

۱۰ هزار میلیارد تومان وام خرید مسكن پرداخت گردید به گزارش پول من بانك عامل بخش مسكن از پرداخت ۹ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مسكن از آغاز سال جاری تا آخر بهمن ماه اطلاع داد.به گزارش پول من به نقل از بانك عامل بخش مسكن، آخرین گزارش عملكرد مالی انتشار یافته در سال ۹۷ از آغاز فروردین تا انتهای بهمن حاكی است: در این مدت ۴۵۸ هزار فقره انواع تسهیلات توسط این بانك به متقاضیان در بخش مسكن و ساختمان و همینطور سایر بخش های اقتصادی پرداخت گردید.
عمده تسهیلاتی كه بانك مذكور پرداخت می كند در دو نوع تسهیلات ساخت و خرید مسكن خلاصه می شود كه طی یازده ماه اول امسال ۱۷ هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان انواع تسهیلات پرداخت شده است.
در حالی كه حجم معاملات خرید خانه در كل كشور طی سال ۹۷ افزایش آن چنانی نداشت و حتی در شهر تهران كه ۳۰ درصد معاملات مسكن كشوری در آن انجام می شود، خرید و فروش آپارتمان بیشتر از ۲۰ درصد نسبت به سال ۹۶ كاهش از خود نشان داده است اما روند پرداخت تسهیلات در این بانك شیب افزایشی داشته است.
تعداد تسهیلاتی كه طی یازده ماه اول امسال توسط بانك عامل بخش مسكن پرداخت گردید ۳۱ درصد بیشتر از یازده ماه اول سال قبل بود. همینطور مجموع ارزش ریالی تسهیلات هم ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
از ابتدای سال جاری تا آخر بهمن ماه بیشتر از ۹ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان تسهیلات خرید مسكن توسط این بانك پرداخت گردید. این تسهیلات به لحاظ ارزش رشد ۲۶ درصدی و به لحاظ تعداد هم رشد ۳۳ درصدی داشته است.
طی یازده ماه اول امسال ۲۵ هزار و ۸۰۰ فقره تسهیلات مشاركت ساخت به سازنده ها و سرمایه گذاران پرداخت گردید. ارزش كل این تسهیلات رقمی معادل ۲ هزار و ۶۳۹ میلیارد تومان بوده است.

1397/12/27
22:21:50
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما