ضایعات روز

ضایعات روز ضایعات آهنی و فلزی و فلزات رنگی برخلاف زباله ها ارزش پولی دارند و باردیگر به چرخه تولید برگردانده می شوند، كه به آنها قراضه هم می گویند.


بازیافت

به آماده سازی مواد برای استفاده مجدد آنها بازیافت گفته می شود. موادی که معمولا بازیافت پذیر می باشند عبارتند از آهن آلات، قراضه آهن یا ضایعات آهن، ضایعات روی، ضایعات برنز، ضایعات استیل، ضایعات قلع، برخی مواد شیمیایی و آشغال که به کود کمپوست تبدیل می شود. بازیافت از به هدر رفتن منابع سودمند و سرمایه های ملی جلوگیری نموده و از مصرف بیشتر مواد خام کاسته و همچنین مصرف انرژی را نیز کاهش می دهد. با استفاده از بازیافت، تولید گازهای گل خانه ای هم کاهش می یابد. مهم ترین مفهوم و ساختار در مدیریت پسماند، بازیافت است.
 

ضایعات آهن

ضایعات آهن یا آهن قراضه به تولیدات معیوب و همچنین ضایعات چدنی و فولادی غیر قابل مصرف اطلاق می شود. یکی از مهمترین منابع فلزی برای کوره قوس الکتریکی، ضایعات آهن می باشند. بعبارت دیگر به موادی که بازیافت پذیر باشند، همچون مواد فلزی دور ریخته شده در صنایع ساختمانی و حتی خودرو سازی که قابلت بازیافت را داشته باشد ضایعات آهن گفته می شود. ضایعات آهنی و فلزی و فلزات رنگی برخلاف زباله ها ارزش پولی دارند و باردیگر به چرخه تولید برگردانده می شوند، که به آنها قراضه هم می گویند.
 
ضایعات محصول امکان دارد دور ریخته شوند و یا به عنوان قسمتی از مواد اولیه تولید همان محصولات یا محصولات دیگر مورد استفاده قرار گیرند. آن مقدار از ضایعات محصول که انتظار می رود در شرایط عادی و موثر تولید به وجود آیند و قابل کنترل نیستند، ضایعات عادی محصول محسوب می شوند. به آن مقدار از ضایعات محصول که بیشتر از مقدار یا تعداد ضایعات عادی محصول هست نیز ضایعات غیر عادی محصول گفته می شود. چونکه انتظار وقوع آنها وجود نداشته و قابل کنترل نیز نیستند. این ضایعات عبارتند از ضایعات آلومینیوم، ضایعات سرب، روی، برنز، استیل، قلع ، همینطور ضایعات کابل، ضایعات میلگرد، ضایعات تیرآهن که از ضایعات ساختمانی به حساب می آیند.
 
به ضایعات مواد اولیه، دور ریز و یا دم قیچی، و همچنین به بازمانده های برش ورقهای آهنی هم زائدات می گویند. این گونه ضایعات در نتیجه پروسس مواد اولیه جهت تولید محصول به وجود می آیند و باردیگر برای همان محصول قابل استفاده نیستند. برای نمونه قطعات نامنظم باقی مانده در تولید میز و صندلی و یا بقایای برش ورقهای آهنی.
 
ضایعات روز
بنگاه خرید ضایعاتی ضایعات روز بهترین خریدار ضایعات آهن آلات ساختمانی و صنعتی و دیگر ضایعات فلزی در ایران با بالاترین قیمت ، بهترین شرایط و کوتاهترین زمان ممکن می باشد.
 
فقط کافی است با ما تماس بگیرید:
 
 
بهترین و بالاترین خرید ضایعات فلزی ، خریدار ضایعات فلزی ، خریدار ضایعات آهن ، خریدار ضایعات آهن آلات ، خریدار ضایعات آهن آلات و فلزات رنگی ، خریدار ضایعات مس ، خریدار ضایعات آلومینیوم ، خریدار ضایعات سرب ، خریدار ضایعات روی ، خریدار ضایعات برنز ، خریدار ضایعات استیل ، خریدار ضایعات قلع ، خریدار ضایعات فلزات ، خریدار ضایعات فلزات رنگی ، خریدار ضایعات کابل ، خریدار ضایعات میلگرد ، خریدار ضایعات تیرآهن ،خریدار ضایعات سیم مسی، خریدار ضایعات نبشی ، خریدار ضایعات فولاد ، 09126547974 ، خریدار ضایعات میلگرد.
 
1398/01/31
01:56:42
5.0 / 5
5145
تگهای خبر: رپورتاژ , تولید , پول , حساب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما