مهر خبر می دهد

كمك جدید دولت به بانك عامل مسكن، مصوبه ای كه سه بار اصلاح گردید

كمك جدید دولت به بانك عامل مسكن، مصوبه ای كه سه بار اصلاح گردید پول من: هیئت دولت در مصوبه جدیدی مقرر كرد تا مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات مسكن مهر شهری و روستایی با نرخ سود تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار تا آخر سال 95 بعنوان درآمد بانك عامل مسكن منظور شود.به گزارش پول من به نقل از مهر، در صورتیكه هیئت وزیران در جلسه ۱ مهر ماه ۱۳۹۷ تصویب كرد تا مابه التفاوت سود مسكن مهر شهری و روستایی با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (نرخ سود وام مسكن مهر ۴ تا ۹ درصد و نرخ سود تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار ۱۸ درصد است) تا آخر سال ۹۴ بعنوان درآمد بانك عامل بخش مسكن و مابه التفاوت این دو نرخ سود تا آخر سال ۹۵ بعنوان افزایش سرمایه دولت در این بانك منظور شود، این مصوبه بار دیگر اصلاح گردید.
همچنین برمبنای مصوبه ۱ مهر ۹۷ هیأت وزیران مقرر شد كه از سال ۹۶ به بعد دیگر مابه التفاوت نرخ سود تسهیلات مسكن مهر با نرخ سود تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار به بانك مذكور تعلق نگرفته و صرفاً هزینه عاملیت در اختیار بانك عامل بخش مسكن قرار می گیرد.
در همین حال، برمبنای مصوبه جدید هیئت دولت به تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه امسال، مابه التفاوت نرخ سود وام مسكن مهر با نرخ سود تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار تا آخر سال ۹۵ هم بعنوان درآمد بانك عامل بخش مسكن منظور خواهد شد و این مابه التفاوت در اختیار بانك مركزی قرار نمی گیرد.
مصوبه جدید هیأت وزیران به این معناست كه امكان افزایش سرمایه دولت در بانك عامل بخش مسكن باز هم وجود دارد. در قانون بودجه سال ۹۵ تصویب گردید تا دولت تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان در بانك مذكور افزایش سرمایه دهد.

گفتنی است این مصوبه صرفاً ناظر به آن بخش از تسهیلات مسكن مهر شهری و روستایی است كه از محل منابع و مصارف داخلی بانك عامل بخش مسكن تأمین شده و منابعی كه از محل خط اعتباری بانك مركزی در اختیار طرح مسكن مهر قرار گرفته، شامل این مصوبه نخواهد شد.
خاطرنشان می شود وام مسكن مهر جز تسهیلات تعهدی-تكلیفی است و دولت موظف به بازپرداخت مابه التفاوت نرخ سود این تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به بانك عامل است.


منبع:

1398/02/29
15:12:39
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , پرداخت , پول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما