هیات واگذاری اعلام كرد:

جزئیات واگذاری سهام ۲۰ درصدی دولت در ۴ شركت پالایش نفت

جزئیات واگذاری سهام ۲۰ درصدی دولت در ۴ شركت پالایش نفت پول من: فراخوان واگذاری سهام 20 درصدی دولت در شركت پالایش نفت تبریز و سهام شركت های پالایش نفت تهران، بندرعباس و اصفهان از طرف سازمان خصوصی سازی منتشر گردید.به گزارش پول من به نقل از مهر، هیأت واگذاری در جلسه چهارم خردادماه ۹۸، دستور واگذاری سهام باقی مانده دولت در ۱۸ شركت و بنگاه بزرگ بورسی را صادر كرد كه برمبنای آن، واگذاری تمام این شركت های بزرگ بورسی به صورت بلوكی و در بورس اوراق بهادار تهران انجام خواهد شد؛ ضمن اینكه قیمت گذاری این شركت ها نیز برمبنای ارزش روز تابلوی بورس، خواهد بود.
در این راستا فراخوان واگذاری سهام ۲۰ درصدی دولت در شركت پالایش نفت تبریز، سهام شركت پالایش نفت تهران، سهام شركت پالایش نفت بندرعباس و سهام شركت پالایش نفت اصفهان از طرف سازمان خصوصی سازی انتشار یافته است.
بلوك ۲۰ درصدی سهام شركت پالایش نفت تبریز
بر این اساس، بلوك ۲۰ درصدی سهام شركت پالایش نفت تبریز شامل ۷۷۶ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۲۰۰ سهم، توسط سازمان خصوصی سازی به صورت نقد در بورس اوراق بهادار عرضه خواهد شد. این بلوك ۲۰ درصدی به قیمت پایه بورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن تابلو در روز پیش از عرضه) به اضافه ۲۰ درصد به فروش می رسد كه البته فروش آن مشروط به این است كه نرخ، از مبلغ ۲۶ هزار و ۸۷۸ ریال كمتر نباشد، ضمن اینكه ارزش كل پایه ۲۰ هزار و ۸۷۹ میلیارد و ۹۳۷ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۶۰۰ ریال است.
همچنین مبلغ سپرده شركت در این مزایده، ۲ هزار و ۸۷ میلیارد و ۹۹۳ میلیون و ۷۷۷ هزار و ۳۶۰ ریال تعیین شده است كه خریدار باید ۲۰ درصد مبلغ پیشنهادی خودرا در مدت ۲۰ روز كاری به حساب سازمان خصوصی سازی واگذار كند؛ ضمن اینكه زمان این واگذاری مقرر است توسط شركت بورس اعلام گردد.
بلوك ۲۰ درصدی سهام شركت پالایش نفت تهران
بلوك ۲۰ درصدی سهام شركت پالایش نفت تهران كه ۴ میلیارد و ۷۹۹ میلیون و ۹۹۹ هزار سهم این شركت را شامل می شود، توسط سازمان خصوصی سازی در بورس اوراق بهادار عرضه می شود.
بر این اساس شرایط واگذاری به نحوی است كه این بلوك ۲۰ درصدی به قیمت پایه بورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن تابلو در روز پیش از عرضه) به اضافه ۲۰ درصد به شرط آنكه از مبلغ ۸ هزار و ۵۱۰ ریال كمتر نباشد، و ارزش كل پایه ۴۰ هزار و ۸۴۷ میلیارد و ۹۹۱ میلیون و ۴۹۰ هزار ریال به صورت نقد واگذار خواهد شد.
مبلغ سپرده شركت در مزایده بلوك ۲۰ درصدی پالایش نفت تهران نیز ۴ هزار و ۸۴ میلیارد و ۷۹۹ میلیون و ۱۴۹ هزار ریال تعیین شده است كه خریدار باید ۲۰ درصد مبلغ پیشنهادی خودرا در مدت ۲۰ روز كاری به حساب سازمان خصوصی سازی واگذار كند.
بلوك ۲۰ درصدی سهام شركت پالایش نفت بندرعباس
بلوك ۲۰ درصدی سهام شركت پالایش نفت بندرعباس كه ۲ میلیارد و ۷۵۹ میلیون و ۹۹۹ هزار سهم این شركت را شامل می شود، توسط سازمان خصوصی سازی در بورس اوراق بهادار عرضه خواهد شد.
بر این اساس، شرایط فروش به نحوی طراحی شده كه این بلوك ۲۰ درصدی به قیمت پایه بورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن تابلو در روز پیش از عرضه) به اضافه ۲۰ درصد به شرط آنكه از مبلغ ۱۷ هزار و ۱۸۶ ریال كمتر نباشد و ارزش كل پایه ۴۷ هزار و ۴۳۳ میلیارد و ۳۴۲ میلیون و ۸۱۴ هزار ریال به صورت نقد واگذار خواهد شد.
مبلغ سپرده شركت در مزایده بلوك ۲۰ درصدی پالایش نفت بندرعباس نیز ۴ هزار و ۷۴۳ میلیارد و ۳۳۴ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۴۰۰ ریال تعیین شده است كه خریدار باید ۲۰ درصد مبلغ پیشنهادی خودرا در مدت ۲۰ روز كاری به حساب سازمان خصوصی سازی واگذار كند.
بلوك ۲۰ درصدی سهام شركت پالایش نفت اصفهان
بلوك ۲۰ درصدی سهام شركت پالایش نفت اصفهان كه ۳ میلیارد و ۹۹۹ میلیون و ۹۹۹ هزار و ۹۵۶ سهم این شركت را شامل می شود توسط سازمان خصوصی سازی در بورس اوراق بهادار عرضه می شود.
بر این اساس این بلوك ۲۰ درصدی به قیمت پایه بورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن تابلو در روز پیش از عرضه) به اضافه ۲۰ درصد به شرط آنكه از مبلغ ۱۲ هزار و ۲۳ ریال كمتر نباشد، و ارزش كل پایه ۴۸ هزار و ۹۱ میلیارد و ۹۹۹ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۹۸۸ ریال به صورت نقد واگذار خواهد شد.
مبلغ سپرده شركت در مزایده بلوك ۲۰ درصدی پالایش نفت اصفهان نیز ۴ هزار و ۸۰۹ میلیارد و ۱۹۹ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۹ ریال تعیین شده است كه خریدار باید ۲۰ درصد مبلغ پیشنهادی خودرا در مدت ۲۰ روز كاری به حساب سازمان خصوصی سازی واگذار كند.
گفتنی است؛ برمبنای سیاست های كلی اصل ۴۴ قانون اساسی دولت ملزم به واگذاری شركت های گروه یك است ولی می تواند ۲۰ درصد سهام كنترلی شركت های گروه دوم را نگه دارد، ولی بنا به تصمیم هیأت واگذاری مقرر شد سهام باقی مانده دولت در شركت های گروه دوم كه تا ۲۰ درصد است نیز به بخش خصوصی واگذار شود.


منبع:

1398/04/20
13:55:08
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: ارز , اوراق بهادار , بورس , حساب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما