بازدهی بورس در هفته ای كه گذشت

بازدهی بورس در هفته ای كه گذشت پول من: ایسنا نوشت: در یك هفته كاری اخیر بورس تهران شاخص كل 1581 واحد رشد كرد و بازده متوسط 0.6 درصدی را از آن سهامداران كرد.


در ۵ روز كاری بورس تهران در هفته اخیر شاخص كل بازده نقدی و قیمتی ۱۵۸۱ واحد رشد كرد این شاخص در چهارشنبه دوم مرداد ماه سال جاری در تراز ۲۵۲ هزار و ۸۶۴ قرار داشت و توانست تا اختتام هفته كاری جاری تا عدد ۲۵۴ هزار و ۴۴۵ بالا رود. شاخص آزاد شناور در تاریخ یاد شده ۲۸۰ هزار و ۷۸۳ بود كه با گذشت ۵ روز كاری به رقم ۲۸۲ هزار و ۷۷۲ رسید. همین طور شاخص بازار اول به ۳۴۳ واحد افزایش عدد ۱۸۶ هزار و ۶۶۲ را تجربه نمود. شاخص بازار دوم نیز با رشد ۶۸۱۹ واحدی مواجه گردید.
ارزش كل معاملات بورس تهران در هفته گذشته ۵۴۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود اما این آمار در این هفته ۴۲۴۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسید در نتیجه ارزش معاملات در این مدت شاهد ۲۱.۵ درصد كاهش بوده است. حجم معاملات نیز در هفته گذشته ۱۰ هزار و ۳۹۹ میلیون سهمخ و اوراق مالی بود كه در ۵ روز اخیر به ۱۰ هزار و ۴۳ میلیون سهم رسید در نتیجه این آمار با ۳.۵ درصد رشد مواجه بوده است. از شروع سال جاری تا كنون با عنایت به رشد شاخص كل بورس اوراق بهادار تهران، قیمت سهم ها بطور متوسط ۴۲ درصد رشد داشته است. طبیعی است كه در این میان حرفه ای ها بیشترین سود را كرده باشند و غیر حرفه ای ها حتی در این بازار نیز با زیان روبه رو شده باشند. چونكه معامله مستقیم در بازار سهام نیاز به دانش، مهارت و تجربه دارد و از سویی همانطور كه بیان شد ۴۲ درصد رشد شاخص بیان كننده رشد متوسط قیمت سهم ها (متوسط غیر وزنی) است.
۲۲۶۲۳۱


منبع:

1398/05/12
17:28:08
5.0 / 5
4397
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما