در بورس تهران؛

۴ میلیارد و ۴۷۰ میلیون سهم و اوراق بهادار داد و ستد شد

۴ میلیارد و ۴۷۰ میلیون سهم و اوراق بهادار داد و ستد شد پول من: امروز با دست به دست شدن 4 میلیارد و 470 میلیون سهم و اوراق بهادار طی 431 هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیشتر از 1722 میلیارد تومان رسید.به گزارش پول من به نقل از بازار سرمایه، شاخص بورس تهران با كاهش ۳۰۵۲ واحدی به كانال ۲۸۳ هزار واحد بازگشت. شاخص هم وزن نیز با ۱۱۹۲ واحد كاهش به رقم ۷۶هزار و ۹۹۸ واحد رسید. شاخص بازار اول به كانال ۲۰۷ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۵۶۹ هزار و ۸۲۷ واحد را ثبت نمود. همین طور آیفكس به عدد سه هزار و ۷۱۴ واحد رسید.
امروز با دست به دست شدن ۴ میلیارد و ۴۷۰ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۳۱ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیشتر از ۱۷۲۲ میلیارد تومان رسید.
در معاملات امروز نمادهای فخاس، خساپا و شپنا به ترتیب با ۱۷۷، ۶۳ و ۴۴ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای فولاد، فملی و اخابر به ترتیب با ۴۱۹، ۲۰۹ و ۲۰۸ واحد كاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت كردند. همین طور امروز وتجارت، شپنا و فولاد پربیننده ترین نمادهای بورسی بودند. از طرف دیگر در تمام كرد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت بود و صنایع شیمیایی و فلزات اساسی جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
كارشناسان بازار سرمایه حركت كاهشی امروز شاخص بورس تهران را تمایل بازار برای ذخیره سود عنوان كردند. بگفته صاحب نظران بازار سرمایه كشور دوره اصلاح شاخص كوتاه مدت بود و تدپیكس باردیگر مسیر رو به رشد خودرا ادامه می دهد.


منبع:

1398/06/12
14:43:58
5.0 / 5
4721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما