طلای ۱۸ عیار بخریم یا ۲۴ عیار؟

طلای ۱۸ عیار بخریم یا ۲۴ عیار؟ به گزارش پول من ایلنا نوشت: ​در ایران طلای 18 عیار، در عربستان طلای 21 عیار و در كشورهای شبه قاره هند طلای 24 عیار بعنوان استاندارد رسمیت دارد.


زر یا طلا عنصری فلزی به شمار می آید كه نشان شیمیایی آن Au و عدد اتمی آن ۷۹ است. این فلز به صورت تكه ای یا دانه ای در میان سنگ ها پیدا می شود و اغلب كاملاً خالص است و در صنعت جواهرسازی جایگاه بسیار مهمی دارد. طلای ۲۴ عیار، بدون ناخالصی است و طلای ۱۸ عیار درصد خاصی از ناخالصی را داراست. در این مطلب به بررسی تفاوت طلای ۱۸ عیار و ۲۴ عیار می پردازیم. این فلز گران قیمت علاوه بر عمده ترین موارد مصرفش یعنی جواهرسازی، زیورآلات و استفاده های هنری، در صنعت نیز كاربردهای فراوانی دارد. ازجمله این كاربردها می توان به صنعت الكترونیك، دندان پزشكی، شیشه سازی و... اشاره نمود.
ایران: طلای ۱۸ عیار است با درصد خلوص ۷۵ كشورهای جنوب اروپا و مدیترانه: طلای ۱۸ انگلیس: طلای ۹ عیار با درجه خلوص ۳۷۵ و درصد طلای ۵/۳۷ آلمان طلای ۸ عیار با درجه خلوص ۳۳۳ و درصد طلای ۳/۳۳ عربستان و سایر كشورهای عربی: ۲۱ عیار شبه قاره هند: ۲۴ عیار اینكه كدام عیار بهتر است سؤال صحیحی نیست، چونكه اگر هدف از خرید طلا استفاده زینتی آن است سوژه كاملاً سلیقه ای می شود. ناگفته نماند كه در كشورهای مختلف جهان كه عیارهای مختلفی را بعنوان استاندارد پذیرفته اند، طلا با عیارهای دیگر نیز یافت می شود و هدف از تعیین استاندارد وضع قوانین و مقررات در این كشورهاست. 64231


منبع:

1398/06/13
14:55:47
5.0 / 5
4926
تگهای خبر: صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما