دژپسند خبر داد:

عرضه اولیه ۴۰ هزار میلیارد تومانی در بورس، مشكلات هپكو حل شد

عرضه اولیه ۴۰ هزار میلیارد تومانی در بورس، مشكلات هپكو حل شد به گزارش پول من ایرنا نوشت: وزیر اقتصاد و دارایی از عرضه سهام دو شركت با ارزش حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در آینده نزدیك اطلاع داد.


«فرهاد دژپسند» امروز در حاشیه هیات دولت از برنامه دو عرضه جدید اطلاع داد و اظهار داشت: بازار بورس نشان داد كه بستری كاملا مناسب برای جذب منابع است و در این راستا سهام دو شركت با ارزش حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان در آینده نزدیك عرضه می شود. امیدوارم این عرضه ها همچنان از استقبال قابل توجه مردم برخوردار شده و به هدایت نقدینگی به امور مناسب و موثر كمك نماید. وی درباره تغییر مدیر عامل هپكو توضیح داد: می توانم اعلام كنم كه تمام مشكلات هپكو حل شده و امروز بامداد از استاندار استان پیامكی دریافت كردم كه از اقدامات سازمان خصوصی سازی در این زمینه تشكر می كرد. وزیر اقتصاد همینطور درباره تغییرات خصوصی سازی خاطرنشان كرد: هیات واگذاری با طرح پیشنهادی وزارت اقتصاد موافقت كرده، ازاین رو در روش قیمت گذاری و همینطور روش واگذاری، تغییراتی در آستانه اجرا است.
دژپسند افزود: طی دو هفته آینده ۶ پالایشگاه با روش جدید در بورس واگذار می شود كه شركت های بورسی هستند و شرایط مناسبی دارند. در این راستا سهام شان را به صورت واحد به واحد عرضه می نماییم تا آحاد مردم، حتی آنها كه پس اندازهای خرد دارند هم بتوانند در این واگذاری شركت كرده و سهام بخرند. وی اعتقاد دارد با این روش هم دولت كوچك می شود و هم توده مردم را برای خرید بسیح می كند كه نوعی تحقق اقتصاد مردمی به حساب می رود. این مقام مسئول همینطور درباره ادغام شعب بانكی خاطرنشان كرد: پدیده ادغام در بانكهای دولتی بسیار جدی بوده و امسال در مجامع تمام بانكهای دولتی بعنوان یك بند از هیات مدیره بانك ها، گزارش گیری شده است. دژپسند با اشاره به اینكه تا انتهای امسال همه بانك ها از این منظر مورد ارزیابی قرار می گیرند، تصریح كرد: اولویت ادغام با بانك هایی است كه چند شعبه دارند تا عرضه خدمات بانكی به مردم گرفتار مشكل نشود. یعنی هم عرضه خدمت مانند گذشته انجام می شود و هم شعب كاهش یافته و بهره وری بانك ها كاهش نمی یابد. ۲۲۶۲۲۸

1398/07/11
11:58:00
5.0 / 5
4308
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما