آغاز همكاری بورس تهران با چهارمین بورس بزرگ دنیا

آغاز همكاری بورس تهران با چهارمین بورس بزرگ دنیا پول من: در ادامه توسعه روابط فرامرزی و جهت اجرای گام دیگری از برنامه های بین المللی سازی مصوب هیات مدیره بورس تهران، سند همكاری بین بورس تهران و بورس شانگهای به امضا رسید.به گزارش پول من به نقل از خبر آنلاین از بورس تهران، در مراسم امضای تفاهم نامه كه به میزبانی بورس شانگهای و همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین در این كشور برگزار شد، فرصتی برای مقام های مسئول هر دو بورس جهت رایزنی و آشنایی با بازارهای سرمایه، فرصت ها و زمینه های همكاری فراهم آمد؛ ضمن آنكه هیات ایرانی جلساتی را با برخی از واحدهای بورس شانگهای برگزار كرد و موضوعات موردعلاقه طرفین بررسی گردید. در این مراسم از مسؤلان بورس میزبان برای بازدید رسمی از بورس تهران دعوت به عمل آمد.
تفاهم نامه امضاشده امكان تبادل تجربه و اطلاعات بین طرفین، برگزاری دوره های آموزشی و همكاری در زمینه های سرمایه گذاری خارجی، طراحی محصولات همچون انواع صندوق ها و اوراق مشاركت، توسعه زیرساخت های معاملاتی و نظارتی، ارتقای ساختار راهبری شركتی، كنترل های داخلی و افشای اطلاعات و همینطور انجام پروژه های مطالعاتی مشترك را منطبق بر قوانین هر دو بازار فراهم می آورد.

همچنین، بعد از مراسم امضای سند همكاری، و به دعوت شركت سپرده گذاری چین، نشستی با مقامات این موسسه انجام شد و طی آن گزارشی از قابلیت ها و سازوكارهای بعد از معاملات به هیات ایرانی داده شد و برای همكاری با بازار سرمایه ایران اعلام آمادگی گردید.
بورس شانگهای به تازگی موزه ای را از مستندات و آثار تاریخی فعالیت بورس در این كشور به همراه اشیای اهدایی سایر بازارها، همچون نشان و هدیه بورس تهران راه اندازی كرده است؛ مسؤلان بورس تهران برای آشنایی با فعالیت های ترویج فرهنگ سرمایه گذاری در چین و توسعه آن در كشور از این موزه هم بازدیدی انجام دادند.
بورس شانگهای با ارزش بیشتر از چهار و نیم تریلیون دلار (اكتبر ۲۰۱۹) بزرگ ترین بازار اوراق بهادار چین و چهارمین بورس بزرگ دنیا بعد از نیویورك، نزدك و گروه بورس ژاپن است.
حدود ۱۶۰۰ شركت در این بورس پذیرفته شده، و گردش ماهانه معاملات سهام آنها به صورت متوسط پارسال حدود ۵۰۰ میلیارد دلار برآورد می شود. در نیمه نخست سال جاری میلادی، تعداد ۲۷ عرضه اولیه (بیش از ۵ درصد كل عرضه ها در بورس های جهانی) به ارزش حدود ۵ میلیارد دلار در بورس شانگهای صورت گرفته است.

۲۲۶۲۲۶


منبع:

1398/08/13
23:56:20
5.0 / 5
4176
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما