سیف در جمع خبرنگاران:

كاهش قیمت طلا

كاهش قیمت طلا به گزارش پول من رئیس كل بانك مركزی با اشاره به اینكه ما امروز به سمت تخلیه حبابی پیش می رویم كه در قیمت های بازار طلا آنرا شاهد بودیم، اظهار داشت: حباب قیمتی تخلیه شود قیمت ها هم كاسته می شود.به گزارش پول من به نقل از مهر، ولی الله سیف رئیس كل بانك مركزی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار نمود: عموما در انتها سال میلادی حباب هایی در بازار وجود دارد كه قیمت های ارز را تحت تاثیر قرار می دهد و البته با گذشت چند ماه اصلاح می گردد.
وی اظهار داشت: بانك مركزی قیمت ها را زیر نظر دارد و شما مشاهده كردید كه علیرغم التهابات جهانی ما هیچ گونه تاثیری از این مورد نداشتیم.
رئیس كل بانك مركزی اضافه كرد: در مورد طلا كه یك وضعیت متفاوتی دارد، قیمت طلا تغییری نكرده واز قیمت های جهانی تبعیت می كند و بین قیمت طلا و سكه یك حبابی بوجود آمده است و الان شرایط به سمت تخلیه حباب قیمت ها پیش می رود و هیچ منطقی هم وجود ندارد كه این حباب وجود داشته باشد.
سیف با اشاره به اینكه ذخایر طلایی كه بانك مركزی دارد اجازه روند غیر منطقی قیمت ها در بازار را نمی هد، اظهار داشت: ما امروز به سمت تخلیه حبابی پیش می رویم كه در قیمت های بازار طلا شاهد بودیم و تا آن حدی كه حباب قیمتی تخلیه شود قیمت ها هم كاسته می شود.
وی در مورد این مسئله كه مقامات هیئت دولت تصمیم گرفتند با مردم دیدارهای رودر رو داشته باشند، خاطرنشان كرد: بله، این مطلب درستی است و ما در صدد تنظیم وقت هایی هستیم كه بتوانیم با مردم به طور مستقیم صحبت داشته باشیم و واقعیت این است كه بانك مركزی كارهای بسیار سنگینی را در دو، سه سال قبل انجام داده و ما الان می توانیم بگوییم كه در بازار پول، موسسه غیرمجازی وجود ندارد.
رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: موسسات غیرمجاز مالی همواره اقتصاد ما را تخریب می كرد و متغیرهای اقتصادی كشور را تحت تاثیر قرار می داد. بخشنامه ای كه بانك مركزی در شهریورماه در مورد كاهش نرخ سود بانكی اعلام نمود در این كار بسیار موثر بود و ما می بینیم كه نرخ ۱۵ درصد در خیلی از بانكها اعمال می گردد.
سیف تصریح كرد: ما باید تدابیری را بیاندیشیم كه با عنایت به تجارب پیشین خود در این حوزه از بوجود آمدن هرگونه موسسه مالی غیرمجازی جلوگیری كنیم و بنابراین با همكاری وزارت كشور و نیروی انتظامی این مسئله به خوبی پیش می رود و امیدواریم در آینده این تجربه را تكرار نكنیم.
 

1396/09/08
22:45:50
5.0 / 5
4650
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما