تقاضا در بازار سكه و طلا در چه وضعی است؟

تقاضا در بازار سكه و طلا در چه وضعی است؟ به گزارش پول من ایسنا به نقل از رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نوشت: در طول هفته اخیر قیمت سكه و طلا تحت تاثیر افزایش نرخ ارز افزایش پیدا كرد. این در حالیست كه قیمت اونس جهانی طلا نوسان محدودی داشته و تقاضای بازار نیز عادی بوده است.


كشتی آرای در ارتباط با وضعیت بازار سكه و طلا در هفته ای كه گذشت، اظهار نمود: در هفته اخیر قیمت ها در بازار سكه و طلا افزایشی بود. این در حالیست كه طی این مدت، قیمت اونس جهانی طلا در حدود ۱۴ دلار نوسان داشته كه این نوسان چندان موثر بر روی قیمت سكه و طلا در بازار داخلی نبوده است. وی افزود: علت اصلی صعود قیمت ها در بازار داخلی، قیمت ارز بوده است كه در این هفته روند روبه رشدی داشت. این وضعیت موجب شد قیمت سكه از حدود چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در اوایل هفته تا حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نیز افزایش قیمت داشته باشد.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: با عنایت به اینكه داد و ستدها در هفته گذشته روال عادی داشته و در بازار افزایش تقاضایی كه منجر به افزایش قیمت ها شود، وجود نداشته است؛ بدین سبب افزایش قیمت سكه و طلا در بازار داخل، تنها ناشی از افزایش قیمت ارز بوده است. وی ادامه داد: تغییرات قیمت طلا نیز به همین صورت بوده و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار، در حالی كه در ابتدای هفته ۴۳۶ هزار تومان و ۸۰۰ تومان بود به ۴۴۹ هزار تومان رسید و همانطور كه اشاره شد، تقاضای اضافه ای در بازار ایجاد نشده است. كشتی آرای با اشاره به اینكه نوسانات اونس جهانی طلا حدودا ناچیز بوده و بدین سبب تاثیر بسیار كمی بر قیمت ها در بازار داخلی داشته است، اعلام نمود: اونس جهانی در ابتدای هفته ۱۴۶۵ دلار بود كه در ایام پایانی به ۱۴۷۶ دلار رسیده است. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1398/09/17
21:34:20
5.0 / 5
4101
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما