یك مقام مسوول خبر داد

عرضه تسهیلات بانكی برای خرید فرش

عرضه تسهیلات بانكی برای خرید فرش به گزارش پول من رئیس مركز ملی فرش اظهار داشت: به دنبال آن هستیم تا با همكاری نظام بانكی، تسهیلاتی را با كمترین سود ممكن در اختیار خریداران فرش بگذاریم تا ایرانی ها بتوانند راحت تر این محصول را خریداری كنند.


به گزارش پول من به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی، فرشته دستپاك درباره افزایش زمان رفع تعهد ارزی فرش دستباف به ۱۲ ماه تصریح كرد: هنر صنعت فرش شناسنامه دوم همه ایرانی ها است و در تمام دنیا ایران را با نام فرش و فرش را با نام ایران می شناسند.
وی با اشاره به اجرای سیاست پیمان سپاری ارزی از سال قبل تصریح كرد: فرش سومین كالای استراتژیك ایران است و پس از اعمال تحریم های یكجانبه آمریكا به شدت صدمه دید چونكه كه ۳۰ درصد از صادرات فرش به این كشور انجام می شد.
رییس مركزی ملی فرش افزود: با عنایت به لزوم صیانت از این هنر صنعت ملی و همینطور اشتغالی كه در این عرصه وجود دارد، باید شرایط صادرات آنرا تسهیل می كردیم بنابراین در ابتدا با رایزنی های انجام شده رفع تعهد ارزی را به هفت ماه رساندیم و سپس با عنایت به اینكه بازهم زمان بیشتری برای فروش این محصول در بازارهای هدف وجود داشت، این مدت را با همكاری بانك مركزی و وزارت صنعت به ۱۲ ماه رساندیم.
دستپاك برنامه این مركز برای توسعه صادرات را شرح داد و تصریح كرد: با عنایت به توافقنامه ای كه برای همكاری با اتاق مشترك بازرگانی ایران و چین كردیم، به دنبال آن هستیم تا كالاهای مورد نیاز كشور برای واردات از راه چین را با صادرات فرش تهاتر نماییم.
همكاری با نظام بانكی برای فروش فرش
دستپاك با اشاره به اینكه ۲۰ درصد از تولیدات فرش دستباف در داخل كشور به فروش می رسد، اضافه كرد: به دنبال آن هستیم تا با همكاری نظام بانكی، تسهیلاتی را با كمترین سود ممكن در اختیار خریداران فرش بگذاریم تا ایرانی ها بتوانند راحت تر این محصول را خریداری كنند.
وی اظهار داشت: هم اكنون صندوق كارآفرینی امید و بانك كشاورزی برای همكاری در این حوزه با مركز ملی فرش اعلام آمادگی كرده اند و از سوی دیگر مذاكراتی هم با بانك صنعت و معدن داشته ایم.


منبع:

1398/09/21
16:00:10
5.0 / 5
4056
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما