رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد:

نرخ سود بازار بین بانكی را كنترل خواهیم كرد

نرخ سود بازار بین بانكی را كنترل خواهیم كرد به گزارش پول من رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: این بانك با بكارگیری عملیات بازار باز تلاش دارد تا نرخ سود بازار بین بانكی را مدیریت كرده تا نرخ تورم در مدار كاهشی مورد نظر قرار بگیرد.به گزارش پول من به نقل از مهر، عبدالناصر همتی، رئیس كل بانك مركزی در یادداشتی در صفحه خود نوشت: این روزها با استناد به لایحه بودجه سال ۹۹، فضای تبلیغاتی مملو از مطالب و شایعات در مورد بانكها، روند تورم و نرخ ارز است. این فضاسازی ها بطور مرتب و روزانه، امنیت روانی اقتصاد كشور را نشانه گرفته است.
رئیس كل بانك مركزی اضافه كرد: فارغ از اهداف گویندگان این گونه مطالب، واقعیت این است كه در اوج تحریم و فشار حداكثری و باوجود تاثیر مقطعی اصلاح قیمت بنزین بر شاخص تورم، بانك مركزی تدابیر لازم را برای تداوم كنترل و مهار تورم انجام داده است.
وی اشاره كرد: برای سال آینده، همچون مهمترین برنامه ها، مجوزهایی است كه در لایحه بودجه سال ۹۹ آمده است و بدین سان خرید و فروش اوراق خزانه نقش كلیدی در كنترل نقدینگی و سیاست پولی پیدا كرده است. در این راستا بانك مركزی، ضمن استمرار مدیریت موفق اضافه برداشت بانكها، با بكارگیری عملیات بازار باز، تلاش خواهدنمود تا نرخ سود بازار بین بانكی را به شكلی مدیریت نماید كه نرخ تورم در مدار كاهشی مورد نظر قرار بگیرد.
همتی افزود: بانكها باید خودرا با شرایط جدید سیاست پولی تطبیق داده و ترازنامه خودشان را نیز بر اساس آن سامان بدهند. اثرات این برنامه ها خودرا در كنترل تورم و رونق بخش غیرنفتی نشان خواهد داد.
رئیس كل بانك مركزی به مردم اطمینان داد تا باوجود همه سختی های این روزهای اقتصاد كشور و ناملایمات یكماه اخیر، بانك مركزی اقدامات ثبات ساز خودرا با قدرت ادامه خواهد داد و هدف اصلی كه همان كنترل و كاهش نرخ تورم و تقویت رشد اقتصادی می باشد، به یاری خدا و یاری مردم تحقق می یابد.


منبع:

1398/10/08
11:10:20
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما