در گزارش پول من عنوان شد:

آغاز تردد در آزادراه تهران-شمال

آغاز تردد در آزادراه تهران-شمال به گزارش پول من یك مقام مسئول از آغاز تردد در آزادراه تهران-شمال اطلاع داد و اظهار داشت: تا چند روز آینده، تردد آزمایشیِ كنترل شده ظرف مدت زمانی محدودی از قطعه ۱ آزادراه تهران- شمال، شروع می شود.جلال بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اظهارنظر استاندار البرز در خصوص آغاز فعالیت آزمایشی تردد خودرو ها در قطعه یك آزادراه تهران-شمال در نیمه دی ماه تصریح كرد: تاریخی برای این مورد اعلام نشده است؛ ضمن اینكه در جلساتی كه با استاندار البرز برگزار شده، قرار بر این بود كه تاریخی برای شروع به كار تردد آزمایشی در آزادراه تهران- شمال، اعلام نشود.
وی اضافه كرد: تردد آزمایشی به این معنا نیست كه آزادراه برای تردد همه خودرو ها باز شود؛ بلكه به این معنا است كه شركت ساخت، تردد «كنترل شده ای» را به این آزادراه هدایت می كند تا اگر معایبی وجود دارد، آنرا برطرف كنیم؛ ازاین رو قرار نیست آزادراه به صورت كامل باز شود تا همه خودرو های عبوری، از آن تردد كنند؛ بلكه به صورت تصادفی، خودروهایی كه خودِ شركت ساخت انتخاب می كند، از این مسیر (قطعه یك آزادراه تهران-شمال) عبور می كنند و در انتها تردد نیز، از رانندگان، سرنشینان خودرو های عبوری و كاربران آزادراه، نظرسنجی خواهد نمود.
معاون ساخت و توسعه آزادراه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور خاطرنشان كرد: تردد آزمایشی از این محور، ۴ تا ۵ روز طول می كشد؛ اما بعد از آن تردد آزمایشی را قطع كرده و به ادامه رفع ایرادات احتمالی می پردازیم؛ پس فعلاً قصد نداریم بار ترافیكی سنگینی به آزادراه منتقل نماییم.
وی درباره تكمیل اقدامات مورد نیاز برای ساخت و ساز در قطعه یك آزادراه تهران شمال، خاطرنشان كرد: كارهای در رابطه با «سیویل» و سخت افزاری آن تقریباً به اتمام رسیده و در حال انجام اقدامات نرم افزاری آن مانند ایمنی آزادراه هستیم.
بهرامی بیان داشت: بخش عمده مسیر این آزادراه، روكش بتن است؛ همینطور «جت فن » های تونل امیركبیر در این محور، از گمرك ترخیص و در آزادراه نصب شده است.
وی درباره عوارض قطعه یك آزادراه تهران - شمال تصریح كرد: دریافت عوارض این مسیر به صورت الكترونیكی است كه بر این اساس، در حال نصب دوربین ها و دستگاه های مورد نظر برای كسر خودكار عوارض هستیم؛ ولی برای تردد آزمایشی از خودرو های عبوری عوارض نمی گیریم.
معاون مدیرعامل شركت ساخت و توسعه افزود: برای تردد آزمایشی اعلام می نماییم ۱۰۰ تا ۲۰۰ خودرو كه می خواهند به شمال كشور سفر كنند، از این آزادراه عبور كنند و خودمان از بین متقاضیان، تعدادی خودرو را انتخاب می كنیم؛ قرار نیست تردد «۱۰۰ هزار خودرویی» از این آزادراه عبور دهیم.
به گفته بهرامی، عبور خودرو های سنگین از آزادراه تهران-شمال پیشبینی نشده است.
وی افزود: فعلاً رقمی برای عوارض قطعه یك آزادراه تهران-شمال تعیین نشده و هنوز نرخ آن ابلاغ نشده است.
استاندار البرز: بهره برداری آزمایشی قطعه یك آزادراه تهران-شمال در ۱۵ دی ماه
به گزارش پول من به نقل از مهر، روز گذشته شهبازی، استاندار البرز در مراسم بهره برداری از متروی شهر جدید هشتگرد به گلشهر كرج كه با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، از بهره برداری آزمایشی آزادراه تهران-شمال در ۱۵ دی ماه جاری اطلاع داده بود.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی هم در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره زمان بهره برداری آزمایشی از قطعه یك آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: عملیات اجرایی و ساخت این آزادراه به اتمام رسیده و در حال شستشو و نظافت آن هستیم؛ ضمن اینكه تابلوهای مربوطه هم نصب و برق آزادراه وصل شده است كه در دی ماه بهره برداری آزمایشی از آن صورت خواهد گرفت.

1398/10/13
20:12:24
5.0 / 5
4871
تگهای خبر: دستگاه , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما