افزایش انفجاری قیمت بیت كوین

افزایش انفجاری قیمت بیت كوین به گزارش پول من قیمت بیت كوین در شب گذشته با ركورد شكنی و فراروی از میانگین قیمت ۲۰۰ روز اخیر درها را برای حركت به سمت رسیدن به مرز معامله هر بیت كوین به ارزش ۱۰ هزار دلار گشود.


به گزارش پول من به نقل از خبر آنلاین، آنگونه كه به نظر می آید بیت كوین بهترین ماه ژانویه خویش را در چند سال گذشته از نظر افزایش قیمت را ثبت كرده است و بزودی احتمالاً قیمت بیت كوین می تواند پنج رقمی شود. بر اساس شاخصهای قیمتی بیت كوین كه توسط «كوین دسك» عرضه شده است، هم اكنون بیت كوین در بالاترین نقطه دامنه قیمتی خود در ماه های اخیر قرار دارد و هم اكنون به قیمت ۹۳۵۰ دلار هم معامله می شود. این امر به معنای رشد سنگین و ۳۰ درصدی قیمت بیت كوین از روز یك ژانویه تا بیست و نهم ماه ژانویه است. در روز آغازین ماه ژانویه قیمت بیت كوین ۷ هزار و ۱۶۰ دلار بود و تنها بعد از چهار هفته به ۹ هزار و ۳۵۰ دلار رسیده است. اگر این افزایش قیمت تا ۳۱ ماه ژانویه، یعنی تنها دو روز دیگر با همین سرعت رشد خویش را ادامه دهد یا حتی در نقطه ی كنونی خود بایستد، بهترین شروع سال جدید میلادی را از سال ۲۰۱۳ تابحال تجربه خواهد نمود. قیمت بیت كوین در ماه ژانویه سال ۲۰۱۳ رشد ۵۴ درصدی را تجربه نمود. از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۱۹ همواره در شروع سال نو میلادی به شكل دومینو واری ارزش بیت كوین سیری نزولی داشته و در ۵ سال قبل كاهش قیمت بیت كوین و ماه ژانویه به یكدیگر گره خورده بودند. اما حالا در ژانویه سال ۲۰۲۰ با رشد خیره كننده ارزش بیت كوین و آنالیز داده های تحلیلی كه نشان قطعی از عدم سقوط قیمت این رمز ارز دارد، در حال به جا گذاشتن دومین آغاز برتر سال نو میلادی بر تابلو ركورد ها برای خود است.
چرا قیمت بیت كوین یك دفعه صعودی شد؟ در هفته آغازین ماه جاری قیمت بیت كوین به پایین ترین حد خود نزدیك شد و به ۶۸۵۰ دلار رسید. اما بعد از آن و با بالا گرفتن تنش ها در خاورمیانه و احتمال درگیری نظامی بین جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریكا و تحولات مربوط به آن ارزش این رمز ارز از روند نزولی شش ماهه خود خارج شد و باردیگر به دامنه ۸۰۰۰ دلاری قیمت ها وارد شد. در همان زمان هم با بالا گرفتن تنش ها خیلی از تحلیل گران بازار بیت كوین، این رمز ارز را منطقه امن و سود دهی برای سرمایه گذاری پیشبینی كردند و از رشد احتمالی قیمت بیت كوین در آینده ای نزدیك اطلاع داده بودند. البته تنها دلیل افزایش با شیب تند قیمت بیت كوین را تحولات خاورمیانه نمی توان دانست. در كنار این امر شیوع ویروس كرونا در چین را هم میتوان از عوامل اثرگذار جدی بر قیمت این رمز ارز نام برد. البته به عقیده بعضی از تحلیل گران علل دیگری خارج از تحولات اجتماعی و سیاسی و اقتصادی روز جهان هم بر این جهش قیمتی تأثیر دارند. آینده ی بازار بیت كوین چه می شود؟ با عنایت به این كه به نظر می آید تاریخ می خواهد بارها و بارها خویش را تكرار كند؛ نمی توان عبور از سد قیمتی ژوئن ۲۰۱۹ را آنچنان دور از تصور دانست. در ژوئن ۲۰۱۹ ارزش بیت كوین به ۱۳ هزار و ۸۰۸ دلار رسید و تحلیل گران بازار بر این عقیده هستند كه به هیچ عنوان نمی توان احتمال افزایش و فراروی قیمت بیت كوین از این ركورد را تا ماه می ۲۰۲۰ با قاطعیت رد كرد. هم اكنون نمودارهای تكنیكال حركت قیمت بیت كوین را بالاتر از دامنه مقاومت روانی ۱۰ هزار دلاری نشان می دهند. ۲۲۳۲۲۹

1398/11/11
12:51:21
5.0 / 5
4431
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بیت كوین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما