شاخص بورس ۲۹۰۸ واحد افزایش یافت

شاخص بورس ۲۹۰۸ واحد افزایش یافت به گزارش پول من شاخص بورس با رشد ۲۹۰۸ واحدی در انتها معاملات روز جاری به ۴۶۱ هزار و ۹۸۸ واحد رسید و برای نخستین بار وارد كانال ۴۶۱ هزار واحدی شد.


به گزارش پول من به نقل از خبر آنلاین به نقل از بازار سرمایه، شاخص بورس با رشد ۲۹۰۸ واحدی در انتها معاملات روز جاری به ۴۶۱ هزار و ۹۸۸ واحد رسید و برای نخستین بار وارد كانال ۴۶۱ هزار واحدی شد. در معاملات امروز، سهام داران تعداد ۳۵۳ میلیون سهم از گروه فلزات اساسی را به ارزش سه هزار و ۷۹۳ میلیارد ریال خریداری كردند تا این گروه بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت كند. شاخص كل بورس اوراق بهادار تهران در انتها معاملات امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸، با افزایش ۲۹۰۸ واحد به ركورد بی سابقه ۴۶۱ هزار و ۹۸۸ واحد رسید كه این ركورد در یكسال گذشته بی نظیر بوده است. بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اغلب شاخصهای بورس با رشد مواجه گشتند، به صورتی كه شاخص كل با ۲۹۰۸ واحد رشد معادل ۰.۶۳ درصد به ۴۶۱ هزار و ۹۸۸ واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با ۷۷۶ واحد افزایش معادل ۰.۶۳ درصد به ۱۲۳ هزار و ۲۸۱ واحد، شاخص كل «هم وزن» با ۱۱۰۱ واحد رشد معادل ۰.۷۴ درصد به ۱۵۰ هزار و ۳۲ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۷۳۴ واحد افزایش، معادل ۰.۷۴ درصد به ۱۰۰ هزار و ۶۱ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۱۶۱ واحد كاهش، معادل ۰.۵۷ درصد به ۵۵۸ هزار و ۸۹۵ واحد، شاخص بازار اول با ۱۰۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۳۲ درصد به ۳۳۲ هزار ۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۰۶۸۶ واحد رشد معادل ۱.۱۳ درصد، به ۹۵۹ هزار و ۴۹۲ واحد رسید. از سویی دیگر امروز ۴ نماد «وامید با ۴۰۰ واحد، شپنا با ۳۴۶ واحد، تاپیكو با ۲۹۱ واحد و فخاس با ۲۸۲ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص كل بورس بر جای گذاشتند.
بر طبق این گزارش، امروز شاخصهای صنایع تالار شیشه ای هم با رشد مواجه گشتند به صورتی كه شاخص صنایع «چند رشته ای صنعتی با ۱۶۰۰ واحد صعود معادل ۳.۵۷ درصد به ۴۶ هزار و ۴۰۹ واحد، كامپیوتر با ۱۲۳۰ واحد افزایش معادل ۳.۴۳ درصد به ۳۷ هزار و ۱۲۳ واحد، محصولات كاغذ ۳۹۱۸ واحد رشد معادل ۳.۳۱ درصد به ۱۲۲ هزا رو ۳۷۱ واحد، وسایل ارتباطی ۶۰۴ واحد افزایش معادل ۳.۰۱ درصد به ۲۰ هزار و ۵۴۶ واحد، محصولات چوبی با (۱۸۲۶۸) واحد ریزش، معادل (۳.۱۸) درصد به ۵۵۶ هزار و ۳۶۴ واحد، محصولات چرمی با (۱۸۲۶۸) واحد افت معادل (۳.۴۳) درصد به ۱۲ هزار و ۸۲۰ واحد، فنی مهندسی با (۱۷۱) واحد كاهش معادل (۴.۲۵) درصد به ۳ هزار و ۸۶۷ واحد» رسید. شایان ذكر است، نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می كند: قیمت سهام نمادهای «كبافق، ختراك، دزهراوی، شاراك، كپشیر، فسرب و حپترو» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «سخزر، وتجارت، فنوال، خگستر، فنورد، ولساپا و خپارس» بیشترین كاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند. به این ترتیب، در تمام كرد و ستدهای روز جاری بورس، در ۷۱۳ هزار نوبت معاملاتی، شش میلیارد و ۲۳۰ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۱۷۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد. ۲۲۳۲۲۹

1398/12/02
14:02:43
5.0 / 5
3753
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما