دلیل اختلال در معاملات آنلاین ۱۶ كارگزاری چه بود؟

دلیل اختلال در معاملات آنلاین ۱۶ كارگزاری چه بود؟ به گزارش پول من ایرنا نوشت: شنبه ۱۷ اسفند سامانه آنلاین ۱۶ كارگزاری با اختلال مواجه گردید كه این مورد فعالیت این كارگزاری ها و معاملات سهامداران عضو این كارگزاری ها را با مشكل روبرو كرد.


فعالان بازار با مشاهده این اختلال ها، ابتدا مشكلات موجود را ناشی از ایجاد اختلال در هسته معاملات قلمداد می كردند اما «روح الله دهقان» مدیرعامل شركت مدیریت فناوری بورس تهران وجود مشكل در هسته معاملات را رد و این مورد را مربوط به مشكلات نرم افزاری شركت «رایان هم افزا» دانست كه بخش عمده ای از سیستم معاملات آنلاین كارگزاری ها را پوشش می دهد. به دنبال نگرانی های سهامداران و كارگزاری ها، «حمیدرضا عبدالله پور» مدیر عامل شركت رایان هم افزا علت را وجود مشكلات فنی ناشی از حجم زیاد معاملات - به علت عرضه اولیه سهام پتروشیمی شهید تندگویان - اعلام نمود. در این شرایط، كارگزاری ها و سهامداران دغدغه انجام معاملات روز دوشنبه را دارند كه آیا مشكلات بوجود آمده در سامانه آنلاین تا روز دوشنبه برطرف می شود و قادر به انجام معاملات در بازار هستند یا خیر؟
مدیرعامل مدیریت فناوری بورس: بزودی مشكل ۱۶ كارگزاری برطرف می شود «روح الله دهقان» مدیرعامل شركت مدیریت فناوری بورس تهران عصر امروز در گفت و گویی به مشكلات موجود در ۱۶ كارگزاری كه منجر به تعدیل انجام معاملات در این كارگزاری ها شده بود اشاره نمود و اظهار داشت: شركت «رایان هم افزا» در حال خدمات دهی به سامانه آنلاین ۶۰ كارگزاری است؛ از این تعداد ۱۶ كارگزاری به علت وجود بعضی از مسایل فنی در زیرساخت این شركت، با مشكل روبرو شدند كه امروز قادر به معامله آنلاین نبودند. وی افزود: «رایان هم افزا» تحت نظر شركت بورس یا سازمان بورس نیست بلكه شركتی خصوصی است كه عرضه كننده خدمات نرم افزاری به بعضی از كارگزاری هاست. دهقان افزود: مشكل امروز ناشی از هسته معاملات نبود چونكه هسته معاملات به همه فعالان حاضر در بازار خدمات می دهد در حالیكه شركت مذكور فقط به بعضی از كارگزاری ها خدمات می دهد كه امروز برخی از آنها با مشكل روبرو شدند. مدیرعامل شركت مدیریت فناوری بورس تهران اظهار داشت: اگر مشكلی برای هسته معاملات رخ دهد هیچ یك از فعالان بازار قادر به فعالیت نیستند، نه اینكه فقط چند كارگزاری با مشكل در معاملات همراه شوند. وی افزود: امروز ۱۶ كارگزاری كه با مشكل در معاملات همراه شده بودند از راه ایستگاه های معاملاتی نصب شده در محل كارگزاری مبادرت به فعالیت و معامله كردند اما بر روی سیستم آنلاین با مشكل روبرو بودند. دهقان با تاكید بر اینكه این مشكل تا آخر معاملات بازار امروز وجود داشت، اظهار داشت: حالا مسئولان حاضر در شركت «رایان هم افزار» در حال انجام اقدامات لازم برای مرتفع ساختن مشكلات موجود هستند. به قول وی، به احتمال ۹۹ درصد مشكل این كارگزاری ها بزودی برطرف می شود. به قول مدیر عامل شركت مدیریت فناوری بورس تهران، در عرضه اولیه امروز (پتروشیمی شهید تندگویان) یك میلیون و ۶۱۰ هزار سهامدار مشاركت داشتند. مدیر عامل «رایان هم افزا»: مشكل را بزودی برطرف می كنیم در این ارتباط، «حمیدرضا عبدالله پور» مدیر عامل شركت «رایان هم افزا» در گفت و گوییاعلام كرد: تابحال مشكل سامانه آنلاین كارگزاری ها برطرف نشده و تمام تلاش ما این است تا هر چه زودتر مشكل موجود برطرف شود و از روز دوشنبه كارگزاری ها باردیگر قادر به معامله و انجام فعالیتهای لازم باشند. وی اظهار داشت: كارگزاری ها نگران اختلال بوجود آمده نباشند، بطور حتم این مشكل را بزودی برطرف می نماییم. عبداله پور تصریح كرد: با عنایت به مشكلات به وجود آمده، معاملات آنلاین ۱۲ كارگزاری به صورت كامل از دسترس خارج شد. به قول وی، معاملات آنلاین چهار كارگزاری هم ابتدا مختل شد اما مشكلات آنها به سرعت برطرف شد. 2323


منبع:

1398/12/19
21:25:40
5.0 / 5
3838
تگهای خبر: بازار , بورس , خدمات , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما