اعطای ۲۴ هزار میلیارد تومان انواع وام مسكن در ۱۱ ماه امسال

اعطای ۲۴ هزار میلیارد تومان انواع وام مسكن در ۱۱ ماه امسال پول من: از شروع امسال تا اختتام بهمن ماه، حدود 24 هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات بخش مسكن به مشتریان پرداخت شده است.به گزارش پول من به نقل از بانك عامل بخش مسكن، آمار و اطلاعات مربوط به پرداخت انواع تسهیلات در بهمن ماه امسال توسط این بانك حاكی است: طی ۳۰ روز میانی فصل زمستان ۶۲ هزار و ۱۲۶ فقره انواع تسهیلات توسط شعب بانك مسكن سراسر كشور به متقاضیان پرداخت گردید كه ارزش كل تسهیلات پرداختی در این ماه رقمی معادل با ۳ هزار و ۴۰۹ میلیارد تومان بوده است.
عملكرد بانك مسكن در بهمن ماه امسال به لحاظ ارزش كل تسهیلات پرداختی، رشد ۷۷.۴ درصدی از خود نشان میدهد. این رشد مدیون دو حوزه بوده است.
بر اساس این گزارش بخش قابل توجهی از رشد پرداخت تسهیلات در ماه گذشته ناشی از بازگشت تقاضای خرید مسكن به بازار بواسطه بازیابی قدرت تسهیلات خرید مسكن بوده است.
ماه گذشته در حوزه تسهیلات خرید مسكن، افزایش تقاضا هم در تهران و هم در سایر شهرها موجب شد ۱۷ هزار و ۴۵۹ فقره تسهیلات به ارزش بیش از یك هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان به مشتریان بانك مسكن پرداخت گردد. تعداد تسهیلات پرداختی برای خرید مسكن در بهمن امسال ۹ درصد نسبت به بهمن سال قبل افزایش یافت. ماه گذشته در تهران معاملات خرید مسكن ۴۹ درصد رشد كرد. در سایر شهرها نیز بخاطر جابجایی های شب عید و همین طور خریدهای سرمایه ای حجم معاملات فروش مسكن افزایش پیدا كرد. رشد معاملات مسكن كه به معنای افزایش تقاضای مؤثر در این بازار است تا حدودی می تواند تحت تأثیر بهبود نسبی سقف تسهیلات خرید مسكن طی دو سه ماه اخیر باشد.
بانك مسكن در نیمه دوم امسال سقف تسهیلات خرید مسكن از محل اوراق را افزایش داد و همزمان تسهیلات جعاله مسكن را نیز تقویت كرد. از آنجائیكه امكان دریافت همزمان این دو نوع تسهیلات برای خرید مسكن تحت ضوابط مشخص وجود دارد، افزایش همزمان سقف های این دو تسهیلات توانسته به تحرك معاملاتی در بازار خرید مسكن منجر شود.
در حوزه تسهیلات ساخت نیز عملكرد بانك مسكن در بهمن ۹۸ چشم گیر گزارش شده است. ماه گذشته یك هزار و ۹۲۰ فقره تسهیلات ساخت در چارچوب مشاركت مدنی توسط شعب بانك مسكن به سازنده ها و انبوه سازان پرداخت گردید كه به لحاظ ارزش ریالی ۱۱۳ درصد رشد داشته است.
گزارش عملكرد بانك مسكن در بخش تامین مالی بازار ساخت و ساز طی ۱۱ ماه اول امسال بیان كننده آن است كه در این مدت ۵۹ هزار و ۸۱۸ واحد مسكونی در كشور با تسهیلات مشاركت مدنی ارائه شده توسط این بانك ساخته شده است كه ۷.۸ درصد رشد از خود نشان میدهد.
بانك مسكن از شروع سال ۹۸ تا اختتام بهمن ماه در مجموع ۵۳۵ هزار و ۳۳ فقره انواع تسهیلات ساخت، خرید و جعاله به متقاضیان مختلف در بخش مسكن و ساختمان و همین طور سایر بخش ها پرداخت كرد. ارزش كل تسهیلات نزدیك به ۲۴ هزار میلیارد تومان اعلام شده است كه به لحاظ ارزش اصل تسهیلات رشد ۷.۸ درصدی داشته است.
امسال به سبب بروز حوادث طبیعی گوناگون نظیر سیل و زلزله در استان های مختلف كشور، قسمتی از اعتبارات بانك مسكن صرف بازسازی مناطق و خانه های مسكونی روستاها و شهرها شد. اما با این وجود حمایت مالی اعتباری بانك مسكن از سرمایه گذاری های ساختمانی در بافت های فرسوده شهرها و همین طور تداوم پرداخت تسهیلات خرید به خانه اولی ها و سایر متقاضیان مسكن مانع از تعمیق بیشتر ركود مسكن شد.
این گزارش حاكی است: در ۱۱ ماه امسال ۱۳۲ هزار و ۹۹۶ فقره تسهیلات خرید مسكن و همین طور ۳۶ هزار و ۷۰۱ فقره تسهیلات ساخت مسكن توسط بانك مسكن پرداخت شده است.

1398/12/19
23:25:54
5.0 / 5
3728
تگهای خبر: آمار , ارز , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما