مدیرعامل فرابورس اعلام كرد:

سهامداران به كمپین مقابله با كرونا بپیوندید

سهامداران به كمپین مقابله با كرونا بپیوندید به گزارش پول من مدیرعامل فرابورس ایران اظهار داشت: فرابورس عامل تامین مالی جمعی برای تجهیز منابع مقابله با بحران كرونا شد.


به گزارش پول من به نقل از فرابورس ایران، امیر هامونی یكی از مهمترین خصوصیت های این پروژه را گزارشگری شفاف از عملكرد مالی و اجرایی مبالغ جمع آوری شده برای مدیریت این بحران توسط «امین طرح» ذكر كرد و اظهار داشت: تمامی فعالیتهای مربوط به تخصیص وجوه جمع آوری شده از راه سامانه های مورد تایید مانند كدال، سایت فرابورس ایران و وزارت بهداشت افشا می شود.
مدیرعامل فرابورس ایران با بیان ایجاد دو نماد “كرونا۱” و “كرونا۲” به منظور جمع آوری وجوه برای جبران بخشی از هزینه های ناشی از انتشار ویروس كوید۱۹ در كشور اظهار داشت: با راهنمایی رئیس سازمان بورس و انجام هماهنگی های لازم با وزارت بهداشت برای اولین بار مقرر است به كمك ظرفیت های كرادفاندینگ در بستر بازار سرمایه و رونمایی از یك پروژه تأمین مالی جمعی همگام با سایر نهادها و ارگان های درگیر این ماجرا، وظیفه خویش را بعنوان یك عضو از جامعه اقتصادی كشور ایفا نماییم.
وی با اشاره به اینكه ویروس كووید۱۹ در خیلی از استان های كشور شیوع پیدا كرده است و این مورد یاری مردم و همه سازمان ها را برای تسهیل فرایندهای مبارزه با این بیماری می طلبد، این طرح را یكی از اثرگذارترین ابزارهای مالی مسئولیت اجتماعی و سرمایه گذاری مسئولانه دانست و بیان نمود: با كمك وجوه جمع آوری شده از راه تأمین مالی جمعی، بخشی از منابع به تأمین تجهیزات مصرفی پزشكی مانند ماسك و گان و سایر تجهیزات مربوط به پیشگیری و تشخیص كرونا تخصیص می یابد، همینطور تأمین منابع مالی برای خرید تجهیزات بادوام آزمایشگاهی-پزشكی و بیمارستانی و انجام تحقیقات مورد نیاز برای مبارزه با این ویروس هم در دستور كار قرار گرفته است.
هامونی یكی از مهمترین خصوصیت های این پروژه را گزارشگری شفاف از عملكرد مالی و اجرایی مبالغ جمع آوری شده برای مدیریت این بحران توسط «امین طرح» ذكر كرد و اظهار داشت: تمامی فعالیتهای مربوط به تخصیص وجوه جمع آوری شده از راه سامانه های مورد تایید مانند كدال، سایت فرابورس ایران و وزارت بهداشت افشا می شود.
مدیرعامل فرابورس ایران با بیان اینكه شركت های پذیرفته شده در بازارهای بورس و فرابورس، هلدینگ ها، موسسات مالی و بانك ها می توانند در این تأمین مالی جمعی مشاركت كنند، اضافه كرد: این قبیل شركت ها و نهادها چنانچه بودجه هبه ندارند می توانند اصل مبالغ مدنظر خویش را در نماد «كرونا۲» سرمایه گزاری نموده و صرفا منافع و سود حاصل از سرمایه گذاری را در این پروژه خیرخواهانه سرمایه گذاری كنند.
هامونی همینطور با اشاره به اینكه جامعه سهامداران فعال بازار سرمایه به حدود دو میلیون نفر رسیده است، بیان نمود: از فعالان بازار سرمایه و جامعه سهامداری دعوت می نماییم تا با مشاركت در تأمین مالی جمعی «كرونا» نقش بزرگ و ماندگاری در كاهش هزینه های مقابله با این بیماری داشته باشند.
وی در انتها تصریح كرد كه كارمزد تمامی اركان این فعالیت در بازار سرمایه صفر است و به هیچ یك از بخش های اجرایی این پروژه كارمزدی تعلق نمی گیرد.


منبع:

1398/12/27
20:04:26
5.0 / 5
3517
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما