بورس آخرین هفته سال ۹۸ را چگونه سپری كرد؟

بورس آخرین هفته سال ۹۸ را چگونه سپری كرد؟ به گزارش پول من ایرنا نوشت: شاخص كل بورس اوراق بهادار تهران درانتها معاملات روز چهارشنبه (28 اسفند) به عدد 512 هزار و 903 واحد رسید كه در مقایسه با اختتام هفته گذشته حدود 1.5 درصد افت را تجربه نمود.


در پنج روز معاملات هفته جاری، شاخص بورس هفت هزار و ۳۰۸ واحد كاهش داشت؛ شاخص كل درانتها روز چهارشنبه (۲۱ اسفند) با عدد ۵۲۰ هزار و ۲۱۱ واحد به معاملات تمام كرد كه این رقم در روز چهارشنبه (۲۸ اسفند ماه) به عدد ۵۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد رسید. شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته ۶۶۴ هزار و ۲۹ واحد بود كه در روز چهارشنبه این هفته به رقم ۶۵۰ هزار و ۳۴۸ واحد رسید و كاهش ۱۳ هزار و ۶۸۱ واحدی را رقم زد. همین طور شاخص كل (هم وزن) درانتها هفته گذشته ۱۷۸ هزار و ۹۳۷ واحد بود كه در هفته جاری این عدد به ۱۷۷ هزار و ۸۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۱۱۹ هزار و ۱۰۸ واحد به عدد ۱۱۷ هزار و ۸۱۴ واحد رسید.
در پنج روز معاملاتی این هفته بازار سرمایه نمادهای بانك ملت، بانك تجارت، فولاد مباركه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند. در هفته ای كه گذشت بانك ها، صنایع غذایی به جز قند و شكر، كانی های غیرفلزی، بیمه و بازنشسته، شیمیایی، خودروسازی و قطعات، كانی های فلزی، فلزات اساسی، چند رشته ای صنعتی، كامپیوتر، سیمان، تامین آب، برق و گاز با رشد مثبت بر شاخص كل همراه بودند. هفته ای كه گذشت بانك ها و موسسات اعتباری، صنایع غذایی به جز قند و شكر، فلزات اساسی، خودرو و قطعات، شیمیایی، كانه های فلزی، مواد دارویی، سرمایه گذاری ها، فرآورده های نفتی، سیمان، آهك و گچ، انبوه سازی املاك و مستغلات، حمل و نقل، واسطه گری های مالی و پولی، صندوق سرمایه گذاری قابل معامله، بیمه و بازنشستگی، محصولات فلزی نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند. همین طور شیمیایی، صنایع غذایی به جز قند و شكر، بانك ها و موسسات اعتباری، فلزات اساسی، كانه های فلزی، خودرو و قطعات، مواد دارویی، سرمایه گذاری ها، صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله، سیمان، آهك و گچ، انبوه سازی املاك و مستغلات، فرآورده های نفتی، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، واسطه گری های مالی و پولی، بیمه و بازنشستگی، عرضه برق، گاز، بخار، بخار و آب گرم، محصولات كاغذی و محصولات فلزی و فنی و مهندسی بیشترین میزان از ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/01/05
23:57:25
5.0 / 5
3296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما