روند بورس صعودی شد

روند بورس صعودی شد پول من: شاخص كل در بازار بورس امروز (شنبه) 11 هزار و 254 واحد رشد داشت كه در نهایت این شاخص به رقم 532 هزار و 522 واحد رسید.


بر طبق معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۱۳۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۶ هزار و ۳۴۴ میلیارد ریال داد و ستد شد. همین طور شاخص كل (هم وزن) با پنج هزار و ۲۱۲ واحد رشد به ۱۸۸ هزار و ۶۹۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۴۶۷ واحد افزایش به ۱۲۵ هزار و ۵۳۷ واحد رسیدند. شاخص آزاد شناور نیز با ۱۶ هزار و ۶۹۷ واحد افزایش به رقم ۶۷۹ هزار و ۵۲۶ واحد رسید، شاخص بازار اول هفت هزار و ۲۸۷ واحد و شاخص بازار دوم ۲۶ هزار و ۸۶۳ واحد افزایش داشتند. علاوه بر این در میان تمام نمادها، نماد بانك ملت (وبملت) با ۶۱۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۶۶ واحد، شركت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۵۰۶ واحد، كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حكشتی) با ۳۷۳ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۱۵ واحد، بانك پاسارگاد (وپاسار) با ۲۶۰ واحد و پتروشیمی جم (جم) با ۲۶۰ واحد، بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص كل داشتند. در مقابل نماد فولاد مباركه اصفهان (فولاد) با ۲۲۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (كگل) با ۸۸ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۷۶ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۵۴ واحد و سپنتا (فپنتا) با ۲۱ واحد همچون گروه هایی بودند كه افت شاخص بورس را رقم زدند. برپایه این گزارش، امروز نماد بانك ملت، گلوكوزان، بانك تجارت، سالمین، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و نوش مازندران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند. گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه ۴۷۲ میلیون و ۶۵۴ هزار برگه سهم به ارزش چهار هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.
آخرین وضعیت شاخص فرابورس شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۶۹ واحد افزایش داشت و بر روی كانال ۶ هزار و ۸۶۴ واحد ثابت ماند. همین طور در این بازار دو میلیارد و ۷۰۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۲ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریال داد و ستد شد. بیشترین تاثیر مثبت را در میان تمامی نمادها، نماد سنگ آهن گهرزمین (كگهر)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) و گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا) بر شاخص این بازار داشتند. نماد نفت پاسارگاد (شپاس)، پتروشیمی مارون (مارون)، تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر) هم مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/01/11
23:24:11
5.0 / 5
3271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما