بورس تعطیلات نوروز را چگونه به پایان برد؟

بورس تعطیلات نوروز را چگونه به پایان برد؟ به گزارش پول من بورس طی روزهای تعطیلات نوروزی توانست سبز بماند و شاخص كل آن در آخرین روز نوروز ۱۸۶۱ واحد صعود كرده است.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ارزش كل معاملات ثبت شده در بازار سرمایه امروز به ۵۴ هزار و ۱۷۷ میلیارد ریال رسید و تعداد معامله های ثبت شده هم به ۱ میلیون عدد افزایش پیدا كرد. شاخص كل با معیار هم وزن هم صعودی بود و با ۱۱۵۳ واحد رشد رقم ۱۹۵ هزار و ۱۲۸ واحد را ثبت نمود. در این بازار توسعه معادن و فلزات، مخابرات ایران و بورس اوراق بهادار نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پالایش نفت تهران، گروه صنعتی پاكشو و پالایش نفت تبریز نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را داشتند. همینطور بانكهای ملت و تجارت، گلوكوزان، ملی صنایع مس ایران، سالمین، پالایش نفت اصفهان و فولاد مباركه اصفهان نمادهای پربیننده بورس بودند. شاخص كل فرابورس هم با یك واحد رشد در رقم ۷۰۲۰ واحد ایستاد. معامله گران این بازار ۶۴۹ هزار معامله انجام دادند كه ۲۷ هزار و ۲۸۹ میلیارد ریال ارزش داشت. گروه توسعه مالی مهر آیندگان و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و فرابورس ایران، پتروشیمی تندگویان، صنایع ماشین های اداری ایران، توكاریل و مدیریت انرژی امید تابان هور نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند. فهرست نمادهای پربیننده فرابورس هم از سهامی ذوب آهن اصفهان، فرابورس ایران، گروه صنایع كاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، صنایع ماشین های اداری ایران و كشت و صنعت شهداب ناب خراسان تشكیل شده است.
چرا آغاز معاملات بورس امروز تاخیر داشت؟ مدیرعامل شركت مدیریت فناوری بورس تهران اظهار داشت: بار زیاد معاملات و افزایش سرمایه های ثبت شده در بورس تهران، در روز گذشته، باعث ایجاد مشكلاتی در فعالیت امروز (دوشنبه) سامانه معاملات شد. وی در در ادامه بیان داشت: حجم زیاد معاملات روز گذشته و افزایش سرمایه های سنگین بورس تهران كه در سیستم اعمال شد، بار سنگینی را برای معاملات امروز بوجود آورده و باعث بروز اختلال در این سیستم شد. حجم معاملات روز گذشته در بورس تهران به تنهایی، یك میلیون و ۱۰۰ هزار معامله بود كه در تاریخ بورس تهران، غیر از روزهای عرضه اولیه، ركوردی تاریخی به حساب می آید. به همین ترتیب این حجم از معاملات باعث ایجاد بار سنگین در سیستم معاملات شد. ۲۲۳۲۲۷

1399/01/15
21:25:07
5.0 / 5
3164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما