رئیس كل بیمه مركزی خبر داد

ضریب نفوذ بیمه به ۲ ۵درصد در سال ۹۸ رسید

ضریب نفوذ بیمه به ۲ ۵درصد در سال ۹۸ رسید به گزارش پول من رئیس كل بیمه مركزی با اشاره به اینكه ضریب نفوذ بیمه پارسال به ۲.۵ درصد رسید، اظهار داشت: پرتفوی بیمه های عمر و زندگی باید به ۵۵ تا ۶۰ درصد برسد.به گزارش پول من به نقل از مهر، غلامرضا سلیمانی در مراسم اعطای پروانه تأسیس بیمه عمر و زندگی تصریح كرد: در سال ۹۸ ضریب نفوذ بیمه به ۲.۵ درصد رسیده كه اگر بتوان یك حركت جهشی را به فرموده مقام معظم رهبری در حوزه صنعت بیمه پیش رو داشته باشیم، قطعا خواهیم توانست وضعیت مناسب تری را در صنعت بیمه رقم بزنیم.
رئیس كل بیمه مركزی افزود: برای جبران هزینه های كرونایی، مردم می توانند از محل بیمه های عمر و زندگی، بخشی از نیازهای خویش را برطرف كنند. این در شرایطی است كه بیمه عمر و زندگی برای حیات است و باآنكه بعد از فوت یك فرد هم شركت های بیمه فعال می باشند ولی بهتر است كه از بیمه بتوان در دوران حیات بهره برد.
وی با تاكید بر اینكه پرتفوی بیمه های عمر و زندگی باید به ۵۵ تا ۶۰ درصد برسد، اضافه كرد: الان هزینه های ناشی از شیوع كرونا تنها در حوزه سلامت نیست بلكه خیلی از كسب و كارها گرفتار مشكل شده اند كه بر این اساس بیمه های عمر و زندگی می توانند برای جبران هزینه های اقتصادی مردم عمل كنند.
سلیمانی اظهار داشت: الان دهك های زیادی در كشور وجود دارند كه نیازمند هستند كه علاوه بر درآمدهای ماهانه خود، درآمد مضاعفی هم داشته باشند كه بر این اساس، محصولات بیمه های عمر و زندگی می تواند این نیاز آنها را پاسخ دهد؛ این در شرایطی است كه رونق بیمه های عمر و زندگی می تواند شرایطی را برای اشتغال خیلی از جوانان كشور به واسطه دریافت نمایندگی از بیمه های عمر و زندگی فراهم آورد.
وی خاطرنشان كرد: در این حوزه، بیمه های زندگی ابتكارات خوبی برای افزایش اشتغال جوانان بخصوص تحصیلكرده ها دارند، ضمن اینكه از ۶۸ هزار نماینده شركت های بیمه ای، ۲۸ هزار نماینده در بخش بیمه زندگی فعال می باشند.
سلیمانی افزود: از ۳۲ شركت بیمه تنها یك شركت در بخش بیمه زندگی فعالیت می كند؛ این در شرایطی است كه سال قبل توانستیم ضریب نفوذ بیمه را به ۲.۵ درصد برسانیم؛ این درحالی است كه با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری، در خصوص جهش تولید در همه صنایع، یكی از برنامه های صنعت بیمه افزایش ضریب نفوذ از راه گسترش شركت های بیمه ای است؛ هم اكنون پرتفوی بیمه ای ۴.۵ درصد است كه با كمك شركت های بیمه زندگی باید به ۵۰ درصد برسد.

1399/01/21
12:25:50
5.0 / 5
3475
تگهای خبر: اقتصاد , بیمه , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما