معاون سازمان بورس :

تاكید باردیگر وزیر اقتصاد بر تداوم عرضه های اولیه

تاكید باردیگر وزیر اقتصاد بر تداوم عرضه های اولیه به گزارش پول من معاون سازمان بورس از تاكید باردیگر وزیر اقتصاد بر تداوم عرضه های اولیه در بورس تهران و فرابورس مطابق با برنامه آگاهی داد و اظهار داشت: بسته حمایتی -سیاستی بازار سرمایه به شورای عالی بورس ارائه می شود.حسن امیری معاون سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگو با خبرنگار مهر با تاكید بر اینكه عرضه های اولیه همچون گذشته و مطابق با برنامه ریزی های صورت گرفته از طرف فرابورس و بورس تهران ادامه خواهد یافت، اظهار داشت: وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه عصر روز گذشته شورای عالی بورس مصوبه این شورا برای تعلیق تصمیمات در رابطه با نوسانات ۲۰ درصدی و ۵۰ درصدی را اعلام نموده بودند و به هیچ عنوان منظورشان توقف عرضه های اولیه نبوده است اما بدلیل تقطیع بخش اول مصاحبه تصویری وزیر با صداوسیما، این برداشت اشتباه به وجود آمده كه مقرر است عرضه اولیه سهام شركتهای دولتی تعلیق شود.
وی اضافه كرد: مصوبه ای كه وزیر اقتصاد عصر روز گذشته از تعلیق آن آگاهی داده بودند، در رابطه با فراهم سازی زیرساختارهای بازار سرمایه بوده كه مقرر است با بررسی های بیشتر و تهیه یك طرح جامع تقویت شوند.
به گفته امیری، تمام تلاش سازمان بورس و شورای عالی بورس آن است كه نهادهای عمومی غیردولتی و دولت نیز از امكانات بازار سرمایه استفاده كنند كه معنای آن تقویت عرضه های اولیه است و هیچ گونه تعلیقی بر روی عرضه های اولیه مطابق برنامه وجود نخواهد داشت.
معاون سازمان بورس و اوراق بهادار اشاره كرد: تاكید وزیر اقتصاد و شورای عالی بورس این است كه تا جایی كه می شود عرضه های اولیه بعنوان یك سیاست تقویت كننده بازار ادامه یابد و تنها چیزی كه تعلیق می شود، بند مربوط به اصلاحات جدید در مورد زیرساختارهای بازار سرمایه است.
وی اضافه كرد: امروز نیز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای سازمان بورس، وزیر امور اقتصادی و دارایی به صراحت با ادامه عرضه های اولیه موافقت و بورس را مكلف كرد شرایط برای عرضه های اولیه فراهم گردد، بدین سبب هیچ گونه محدودیتی در ارتباط با عرضه اولیه از نگاه سازمان بورس و وزیر اقتصاد وجود ندارد و كار برنامه قبلی پیش خواهد رفت.
امیری اظهار داشت: آنچه كه تعلیق شده مصوبه ای است كه قرار بود از فردا دوشنبه ۲۵ فروردین ماه اجرایی شود اما برمبنای مصوبه عصر روز گذشته شورای عالی بورس، مقرر است پیشنهاد جدید و كاملی در مورد استفاده از تمام ابزارهای لازم در بازار سرمایه تدوین و هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار آنرا به صورت یك بسته به شورای عالی بورس عرضه نماید.
وی افزود: پیشنهادات در رابطه با تقویت بازار سرمایه و اصلاح دستورالعمل ها به زودی آماده شده و در شورای عالی بورس برای تصویب به رأی گذاشته خواهد شد.


منبع:

1399/01/25
16:26:00
5.0 / 5
3503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما