بانك مركزی اعلام كرد

بیش از ۲۰۰ میلیون كارت بانكی بدون تراكنش

بیش از ۲۰۰ میلیون كارت بانكی بدون تراكنش پول من: آمار نشان میدهد كه 228 میلیون و 476 هزار كارت بانكی صادر شده، مدتهاست كه هیچ تراكنشی نداشته اند.


به گزارش پول من به نقل از صدا و سیما، آخرین آمار بانك مركزی نشان میدهد كه تا اختتام بهمن ۹۸ تعداد ۳۳۳ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۹۰۱ كارت بانكی (كارت برداشت، اعتباری، هدیه و بن كارت) در كشور صادر گردیده است.
بررسی جزئیات كارت های صادر شده حاكی از این است كه از مجموع این كارت ها، تعداد ۲۲۵ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۳۸۵ مربوط به كارت برداشت بوده كه ۱۸۲ میلیون و ۸۲۱ هزار از این رقم متعلق به استان تهران است.
همچنین در دوره زمانی یاد شده، تعداد سه میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۹ كارت اعتباری، ۵۶ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۶۵۳ كارت خرید و هدیه و یك میلیون و ۹۸۲ هزار و ۱۳۴ كارت پول الكترونیك صادر شده بود.
در بهمن ۹۸ تعداد ۱۰۴ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۷۶۷ كارت بانكی دارای تراكنش بودند در صورتیكه شمار كارت های بانكی دارای تراكنش در دی ۹۸ شامل ۱۰۲ میلیون و ۹۵۶ هزار و ۶۱۴ كارت بود كه نشان دهنده رشد ۱.۸۸ درصد تعداد كارت های بانكی دارای تراكنش است.
بررسی ها نشان میدهد كه در بین انواع كارت های بانكی، كارت های اعتباری با ۱۱.۴ درصد بیشترین رشد را داشته و بعد از آن كارت های هدیه و بن كارت با ۳.۱۸ درصد در جایگاه بعدی قرار گرفته اند. كارت های برداشت در دوره مورد بررسی تنها ۱.۸ درصد افزایش یافته اند.
در بهمن ۹۸ تعداد ۱۰۰ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۶۷ كارت برداشت و چهار میلیون و ۳۲۴ هزار كارت هدیه و بن كارت و ۱۵۸ هزار و ۶۱۷ كارت اعتباری دارای تراكنش بوده اند
سهم بالای كارت های بدون استفاده
در دوره مورد بررسی، تعداد ۲۲۸ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۱۳۴ كارت غیر فعال (معادل ۶۸.۵ درصد از مجموع كارت های صادره) وجود داشته كه هیچ تراكنشی نداشته اند.
بیشترین سهم این كارت های غیرفعال مربوط به كارت های برداشت بوده بطوریكه ۱۲۵ میلیون و ۴۵۷ هزار و ۳۱۸ كارت در بهمن ۹۸ غیرفعال بوده و تنها ۱۰۰ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۶۷ كارت، تراكنش داشته اند.


منبع:

1399/01/30
22:43:32
5.0 / 5
3022
تگهای خبر: آمار , بانك , بانك مركزی , پول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما