ركورد رشد هفته ای بورس شكسته شد

ركورد رشد هفته ای بورس شكسته شد به گزارش پول من تسنیم نوشت: شاخص بورس در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته ای كه گذشت با ثبت رشد بیشتر از ۹۶ هزار واحدی، بیشترین رشد هفتگی تاریخ بورس را به ثبت رساند و ۱۵ درصد بازدهی را هم نصیب سهامدارن خود كرد.در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت، تعداد ۳۷ میلیارد و ۲۳۶میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۳۹۸ هزار و ۱۸۵ میلیارد ریال در ۵ میلیون و ۶۹۶هزار و ۹۸۹ دفعه طی ۵ روز معاملاتی مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۲.۴۱ درصد کاهش، ۱۴.۵۵ درصد افزایش و ۲۳.۵۹ درصد افت را نسبت به هفته قبل تر تجربه کردند.
این درحالی است که تعداد یک میلیارد و ۹ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران هم در هفته گذشته به ارزش کل بیشتر از ۱۱ هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۹۰.۱۸ و ۹۰.۳۵ درصد افزایش همراه شدند.

در بازار بدهی هم که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، در این مدت تعداد یک میلیون و ۲۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیشتر از یک هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال معامله شد.
این گزارش می افزاید: شاخص بورس در انتها معاملات هفته منتهی به ۵ اردیبهشت با ۹۶ هزار و ۱۶۰ واحد افزایش، معادل ۱۴.۸۹ درصد رشد را به ثبت رساند و به رقم ۷۴۱ هزار و ۹۲۳ واحد رسید. شاخص کل هموزن هم در این مدت با ۲۶ هزار و ۴۹۷ واحد افزایش معادل ۱۱.۷۵ درصد رشد کرد و رقم ۲۵۲ هزار و ۵۶واحد را به نمایش گذاشت.
همچنین شاخص بازار اول با ۷۱ هزار و ۹۰۳ واحد افزایش به رقم ۵۲۴ هزار و ۹۱۲ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۸۷ هزار و ۹۸۴واحد افزایش به عدد یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۳۱۹واحد رسیدند که بدین سان شاخص بازار اول با ۱۵.۸۷ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۱۳.۵۶ درصد افزایش همراه شدند.
۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/02/07
13:27:22
5.0 / 5
2942
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما