باقیمانده سهام دولت به مردم واگذار می شود

باقیمانده سهام دولت به مردم واگذار می شود به گزارش پول من معاون وزارت اقتصاد اظهار داشت: دولت باقیمانده سهام خود در بانكها، بیمه ها و خودروسازی را در چارچوب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله etf به مردم واگذار می كند.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عباس معمارنژاد در جلسه شورای اطلاع رسانی که با حضور رئیس و معاونان مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد، مدیران روابط عمومی بانکها، بیمه ها و سازمان های تابعه این وزارتخانه برگزار شد، گفت: دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد، باقیمانده سهام خود در بانکها، بیمه ها، پالایشگاهها، فولاد و خودروسازی را در چارچوب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله etf به مردم واگذار می کند.
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی بر مشارکت روابط عمومی های بانکها، بیمه ها و سازمان های تابعه وزارتخانه و ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استانها با بهره گیری از ابزارهای مختلف اطلاع رسانی در آگاهی بخشی به مردم سراسر کشور درباب صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله ETF تاکید نمود.
وی با اعلان اینکه اگر دولت قصد تامین کسری بودجه خود بوسیله این واگذاری ها را داشت از روش های بلوکی با ۲۰ درصد افزایش قیمت مندرج در تابلوی بورس و یا عرضه تدریجی سهام در بازار بورس استفاده می کرد، اشاره کرد: دولت با هدف انتفاع همه مردم از این سهام، عرضه آن به صورت صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله را در دستور کار خود قرار داد.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی خاصیت های این صندوق را کاهش ریسک، قیمت قابل رقابت (قیمت فروش واحدهای صندوق حداقل ۳۰ درصد زیر قیمت فعلی تابلوی بازار بورس)، امکان خرید واحدهای این صندوق برای هر ایرانی و بدون محدودیت سنی، مردمی کردن اقتصاد و کسب منفعت برای همه مردم و فرهنگ سازی در زمینه بورس عنوان نمود.
معمارنژاد با اشاره به قیمت سهام برخی بانک ها و بیمه های عرضه شده در این صندوق و مقایسه آن با قیمت فعلی این سهام در بازار بورس، اظهار داشت: مبنای تعیین قیمت های سهام درنظر گرفته شده برای واگذاری به صندوق سرمایه گذاری etf متوسط سی روز پیش از فراخوان واگذاری می باشد که بسیار پایین تر از قیمت های فعلی است.
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد مراجعه به کارگزاری ها، درگاه های حضوری و غیر حضوری بانک ها را همچون روش های خرید واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله etf (واسطه گری مالی یکم) برشمرد.
معمارنژاد در ادامه تحولات دیجیتال را در عصر فعلی مبتنی بر چند پارادایم مهم عنوان نمود و اظهار داشت: "جایگزینی مفهوم اکوسیستم بجای سیستم" و "بهبود تجربه مشتری" همچون مهم ترین این پارادایم ها است. ۲۲۳۲۲۷


منبع:

1399/02/24
16:10:50
5.0 / 5
3291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما