در بازدید اعضای كمیسیون سلامت شورای شهر از بوستان یاس فاطمی مطرح شد؛

از بازتعریف كاركردهای جدید تا برگزاری اردوهای دانش آموزی در بوستان های جنگلی

از بازتعریف كاركردهای جدید تا برگزاری اردوهای دانش آموزی در بوستان های جنگلی پول من: اعضای كمیسیون سلامت شورای شهر تهران در بازدید صبحگاهی خود از بوستان یاس فاطمی به بررسی وضعیت ایمنی این پارك چندصد هكتاری در مقابل با حوادث طبیعی و غیر طبیعی پرداختند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری بامداد امروز در حاشیه بازدید صبحگاهی خود از بوستان یاس که با همراهی دیگر اعضای کمیسیون سلامت شورای شهر از ساعت ۶: ۳۰ آغاز شد، با اعلان اینکه بوستان های جنگلی یکی از ظرفیت های تهران است، اظهار داشت: خوشبختانه در شمال، شرق و غرب تهران بوستان های جنگلی وجود دارد که طی فرآیندی این بوستان ها بهسازی شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

وی با اعلان اینکه بازدید بامداد امروز در امتداد بررسی وضعیت ایمنی بوستان های جنگلی و میزان آمادگی در مقابل حوادث طبیعی و غیر طبیعی انجام شده است اظهار داشت: با آنکه در بعضی بوستان ها شاهد رخداد حریق بودیم اما در یاس فاطمی خوشبختانه تابحال گزارشی در خصوص وقوع حریق نداشتیم هرچند که در داخل بوستان یاس فاطمی یک ایستگاه آتش نشانی واقع شده که بدین جهت حوادث در این بوستان زودتر مدیریت می شود.

صدر اعظم نوری اضافه کرد: البته مدیریت قسمتی از این بوستان، در اختیار سازمان بوستانها است که به خوبی رسیدگی کرده و علف های هرز نیز به سرعت پاکسازی می شود.

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به مدیریت خوب بوستان یاس توسط سازمان بوستانها اظهار داشت: این مسئله سبب شده که به مسئله تمرکز مدیریت بوستان های جنگلی فکر نماییم.

وی با اعلان اینکه سازمان بوستانها به سبب داشتن امکانات به صورت تخصصی به مسئله بوستان های جنگلی رسیدگی می کند اما مناطق چندین وظیفه دارند که یکی از آنها نگهداری بوستانهای جنگلی است اظهار داشت: به همین دلیل یا باید در چارت سازمانی مناطق، مدیریت بوستان های جنگلی ایجاد شود و یا باید مدیریت بوستانهای جنگلی به سازمان بوستان ها سپرده شود.

او همینطور بر ضرورت تعریف کارکردهای جدید برای بوستان ها تاکید کرد و اضافه کرد: در این روزها عمده تفریحات مردم، پاساژگردی، رستوران گردی و.... است در صورتیکه می توان با تعریف کارکردهای جدید در بوستانهای جنگلی شرایطی را فراهم نمود که مردم و طبیعت دوستان چندروزی در این بوستانها اتراق کنند.

برگزاری اردوهای دانش آموزی در بوستان های جنگلی

همین طور ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شهر تهران نیز با حضور در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه خوشبختانه امکانات خوبی در بوستان یاس فاطمی جمع شده و برای بهره برداری مردم فراهم گشته است، اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری باید تلاش خودرا معطوف این نکته کند که در اینجا شرایط کمپینگ و ماندن خانواده ها در این محیط را فراهم کنند؛ چونکه این مجموعه یک پارک جنگلی است که هموطنان می توانند حتی برای ماندن در شب هم برنامه ریزی کنند تا بتوانند بدون نیاز به رفتن به مسافرت، کمپینگ و در دل طبیعت ماندن را یاد گرفته و تجربه کنند.

وی با اعلان اینکه از طرف دیگر این بوستان می تواند برای برگزاری اردوهای دانش آموزش و دانشجویی استفاده گردد و دانش آموزان و دانشجویان از آن بهره مند شوند، افزود: این پارک می تواند پذیرای عموم شهروندان و هموطنان از سراسر کشور باشد و نه فقط در ایام پنجشنبه و جمعه بلکه در کل هفته مورد استفاده قرار گیرد.

خداکرمی اظهار داشت: در این روزهایی که به لحاظ شرایط بروز ویروس کرونا امکان مسافرت رفتن و رفتن به بعضی از فضاهایی نظیر سینما و تئاتر مهیا نیست این گونه پارک های جنگلی می تواند محیط مناسبی برای گذران اوقات فراغت باشد و واقعا چه ایرادی دارد خانواده ها در طول هفته و حتی روزهای غیر تعطیل به این بوستان آمده و در آن صبحانه بخورند و از فضای مناسب آن برای ساختن یک روز خوب استفاده کنند.
وی با اعلان اینکه متأسفانه امروز تفریحات شهروندان شکل و شمایلش تغییر کرده و جوانان بجای استفاده از فضاهایی این چنینی در خیابان ها دور دور می کنند، اظهار داشت: تجربه نشان داده هر کجا که خانواده و مردم حضور داشتند امنیت خود به خود به وجود آمده است و ناامنی از آنجا رفته است و البته حتما باید برای افزایش امنیت هم طراحی هایی صورت گیرد تا خدایی نکرده مشکلاتی برای شهروندان ایجاد نشود.

منبع:

1399/03/24
14:31:29
5.0 / 5
3073
تگهای خبر: پرداخت , خدمات , كمیسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما