مدیرعامل سازمان آتش نشانی خبر داد

رونمایی از تجهیزات جدید آتش نشانی

رونمایی از تجهیزات جدید آتش نشانی مدیرعامل سازمان آتش نشانی با تاكید بر اینكه از آغاز سال تا كنون در مجموع ۲۵۰۰ مورد حریق در فضای سبز رخ داده كه بعضی از آنها عملیات جزئی بوده است، اضافه كرد: حدود ۱۵۰ مورد از این حریق ها وسعت بیشتری داشته اند و ۹۰ درصد كل آتش سوزی های فضای سبز بر اثر سهل انگاری در زمان حضور در فضای سبز بوده است.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در نشست خبری که با حضور علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران برگزار گردید با تاکید بر اینکه ایمنی اصل انکارناپذیر و یک لزوم در همه بخش هاست، اضافه کرد: ایمنی در مقابل آتش عملیات مقابله ای سازمان آتش نشانی را به دنبال دارد که با عنایت به تاکیدات شهردار و شورای شهر و حمایت های آنها در راه رشد و پیشرفت قرار گرفته است.
وی افزود: تجهیزات خوبی به سازمان آتش نشانی اضافه شده و بزودی تجهیزات جدید خاصی هم رونمایی خواهد شد.
داوری خاطرنشان کرد: سال قبل ۳۳ هزار ساختمان مهم در شهر مورد ارزیابی سازمان آتش نشانی قرار گرفت که این مهم با مشارکت مردم امکان پذیر شد و بدون شک مشارکت مردم از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
حریق فضای سبز طبیعی شهر تهران مساله بسیار عجیبی نیست
وی تصریح کرد: حریق فضای سبز طبیعی شهر تهران مساله بسیار عجیبی نیست و در فصل تابستان این موارد ده ها سال است که اتفاق می افتد.
مختاری با تاکید بر اینکه با همکاری سازمان ها و بخش های مختلف شهرداری هم اکنون اقدامات خوبی به لحاظ آبگرفتگی ها رخ داده، خاطرنشان کرد: بارش های سال قبل باعث رشد علوفه در فضای سبز شده و انتشار کرونا و عدم حضور مردم در طبیعتنیز باعث شد طبیعت نفس بکشد و سبزتر شود؛ اما بعد از کاهش محدودیت ها یک دفعه حضور مردم در طبیعت زیاد شد که این معضلاتی را به همراه داشت. بیشتر حریق ها در فضای سبز نتیجه بی احتیاطی هاست.
وی تصریح کرد: البته آتش سوزی های زاگرس توجه رسانه ها را جلب کرد و هر گونه آتش سوزی در فضای سبز با حساسیت بیشتر مردم مواجه گردید در صورتی که آتش سوزی ها به لحاظ آماری تغییر محسوسی نداشته و از ده ها سال پیش ادامه داشته است. در این آتش سوزی ها کمتر صدمه به درختان داشتیم و بیشتر گیاهان خود "رویی" که با سرعت زیادی رشد می کنند صدمه دیده اند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی تاکید کرد: تا به امروز هیچ یک از حریق ها چالش بزرگی برای آتش نشانی ایجاد نکرده و توانستیم همگی را مهار نماییم.
داوری در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه از آغاز سال تا کنون در مجموع ۲۵۰۰ مورد حریق در فضای سبز رخ داده که بعضی از آنها عملیات جزئی بوده است اضافه کرد: حدود ۱۵۰ مورد از این حریق ها وسعت بیشتری داشته اند و ۹۰ درصد کل آتش سوزی های فضای سبز بر اثر سهل انگاری در زمان حضور در فضای سبز بوده است.
وی افزود: بوستان های جنگلی تهران امکانات پخت و پز استاندارد دارد که شهروندان می توانند با رفتن به آنها از این امکانات استفاده کنند. عملیات اطفاء در ارتفاعات علاوه بر مشکلاتی که برای شهروندان به همراه دارد در عملیات اطفاء هم مشکلاتی را به همراه دارد. در فرایند کشاورزی بعد از درو آتش سوزی هایی توسط کشاورزان انجام می شود که با آموزش در حال حل و فصل آن هستیم. برخی آتش سوزی ها هم در اثر شیطنت پنج جوان برای تفریح با انداختن ته سیگار در دفتری که آماده آتش سوزی است رخ داده است.1399/03/28
12:13:00
5.0 / 5
2536
تگهای خبر: آمار , ارز , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما