با تصویب هیئت عامل

نرخ سود سپرده گذاری نزد بانك مركزی دو درصد افزایش یافت

نرخ سود سپرده گذاری نزد بانك مركزی دو درصد افزایش یافت به گزارش پول من هیئت عامل بانك مركزی در جهت اجرای قانون پولی و بانكی كشور برای حفظ ارزش پول ملی و كمك به رشد اقتصادی، در جلسه روز جاری خود ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب كرد.به گزارش پول من به نقل از بانک مرکزی، آخرین اطلاعات به دست آمده از عملکرد بخش واقعی اقتصاد نشان می دهد، رشد اقتصادی بدون نفت در راه صعودی قرار گرفته است. از سوی دیگر، نرخ تورم از تورم هدف اعلام شده (۲۲ درصد) فاصله دارد. بر این اساس، هیئت عامل بانک مرکزی در جهت اجرای قانون پولی و بانکی کشور برای حفظ ارزش پول ملی و کمک به رشد اقتصادی، در جلسه چهارشنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۹ ترتیبات جدید اجرای سیاست پولی را تصویب کرد.
بر این اساس، هیئت عامل بانک مرکزی بر مبنای مواد (۶) و (۱۱) دستورالعمل «عملیات بازار باز و اعطای اعتبار در قبال دریافت وثیقه توسط بانک مرکزی»، نرخ سود سپرده گذاری نزد بانک مرکزی را با ۲ واحد درصد افزایش در سطح ۱۲ درصد تعیین کرد. این تصمیم با هدف کاهش دامنه دالان نرخ سود اتخاذ شده است و از روز شنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۹ اجرا می شود.
گفتنی است، پیش از این هیئت عامل بانک مرکزی در روز شنبه مورخ ۱۰ خردادماه ۱۳۹۹، برقراری دالان نرخ سود در بازار بین بانکی را تصویب کرده بود. در این مصوبه، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها نزد بانک مرکزی ۱۰ درصد و نرخ سود اعتبارگیری از بانک مرکزی ۲۲ درصد تعیین شده بود.

1399/04/05
23:01:33
5.0 / 5
2535
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما