تهدید عربستان برای به راه انداختن جنگ نفت جدید

تهدید عربستان برای به راه انداختن جنگ نفت جدید پول من: عربستان سعودی تهدید كرد اگر نیجریه و آنگولا حاضر نشوند تولید نفت خودرا همانطور كه با اوپك و متحدانش توافق كرده بودند، كاهش دهند، یك جنگ قیمت نفت دیگر به راه خواهد انداخت.به گزارش پول من به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی ۱۸ ژوئن در یک نشست مجازی اوپک بعد از اینکه نیجریه و آنگولا در مقابل کاهش تولید تعیین شده مقاومت کردند، نمایندگان این دو کشور آفریقایی را تهدید کرد که عربستان سعودی برای ضربه زدن به این کشورها نفت خودرا با تخفیف خواهد فروخت.

شاهزاده عبدالعزیز به نمایندگان این دو کشور که روی چین و هند بعنوان بزرگترین مشتریانشان حساب می کنند، اظهار داشت: ما می دانیم مشتریان شما چه کشورهایی هستند.

عربستان سعودی در ماه مارس بعد از شکست مذاکرات اوپک پلاس درباره کاهش تولید عمیق تر، با افزایش بی سابقه عرضه و تخفیف های بالا، جنگ قیمت نفت را مقابل روسیه شروع کرد که به ریزش سنگین قیمت نفت منجر گردید.

سرانجام گروه اوپک پلاس در آوریل با کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز در ماههای مه و ژوئن موافقت کردند و در دیدار بعدی این کاهش را به مدت یک ماه دیگر تا اختتام ژوییه تمدید کردند. مقرر است بعد از ژوییه میزان کاهش تولید این گروه به ۷.۷ میلیون بشکه در روز محدود شود.

رویترز هم به نقل از منابع آگاه در اوپک آگاهی داد آنگولا در مقابل فشارهای اوپک برای کاهش بیشتر تولید و عمل به تعهداتش تحت پیمان نفتی مقاومت می کند

عربستان سعودی که یکی از اعضای نظارت کننده بر پیمان کاهش تولید نفت اوپک پلاس است، کشورهایی شامل عراق، قزاقستان، نیجریه و آنگولا را برای بهبود پایبندی به این توافق و جبران کاهش تولید کمترشان تحت فشار قرار داده است. بگفته منابع آگاه در اوپک، آنگولا اعلام نموده که مانند کشورهای دیگر مازاد تولید خودرا در فاصله ژوییه تا سپتامبر جبران نخواهد کرد و تنها در فاصله اکتبر تا دسامبر می تواند این مازاد را جبران کند.

منبع:

1399/04/14
18:32:14
5.0 / 5
2964
تگهای خبر: تولید , حساب , قیمت , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما