یك مقام مسئول بانكی خبر داد

عرضه اولیه سهام بانك ایران و ونزوئلا در بورس

عرضه اولیه سهام بانك ایران و ونزوئلا در بورس پول من: یك مقام بانكی از عرضه اولیه سهام بانك ایران و ونزوئلا امسال در بورس آگاهی داد.به گزارش پول من به نقل از مهر، علی صالح آبادی امروز در نشست خبری سالگرد تأسیس بانک توسعه ای حوزه صادرات ایران با اشاره به تسهیلات اعطایی این بانک به صادرکنندگان و تولیدکنندگان اظهار داشت: بانک توسعه ای از معدود بانک هایی است که هیچگاه اضافه برداشت از بانک مرکزی نداشته و ندارد و صورت های مالی این بانک همیشه مطلوب بوده است.
وی درباره عملکرد بازار بین بانکی اظهار داشت: در این بازار عمدتاً سپرده گذار بوده ایم و سپرده پذیر نیستیم.
خرید ارز صادرکنندگان
مدیرعامل بانک توسعه ای حوزه صادرات خرید اسکناس ارز بازگشتی از محل صادرات به نرخ سنا را یکی دیگر از اقدامات بانک عنوان نمود و اضافه کرد: از مرداد سال قبل با همکاری بانک مرکزی ۲۰ درصد ارز صادراتی صادرکنندگان را از آنها به نرخ روز خریداری نموده و در همان روز به صورت ریالی به حساب صادرکنندگان واریز می نماییم.
به گفته صالح آبادی، صرافی ها نیز می توانند اسکناس خودرا به بانک مذکور فروخته و نقدا در همان روز برابر ریالی آنرا دریافت نمایند.
مدیرعامل بانک توسعه ای حوزه صادرات یکی دیگر از اقدامات این بانک را نقل و انتقال وجوه ارزی واردکنندگان و صادرکنندگان عنوان نمود و اظهار داشت: باتوجه به تحریم ها، این بانک با سازوکار شرکت صرافی خود وجوه ارزی را از هر مبدای به هر مقصدی که متقاضی بخواهد با هر مبلغی جابه جا می کند.
وی حمایت این بانک از صنایع کوچک و متوسط را تصریح کرد و افزود: با تفاهم این بانک با سازمان شهرک های صنعتی و صنایع کوچک و صندوق صنایع کوچک به این صنایع تسهیلات حمایتی پرداخت می شود.
فعالیت های بانک در بازار سرمایه
وی با اشاره به انتشار ۱۵ هزار میلیارد ریال اوراق گام امسال در بازار سرمایه از طرف این بانک توسعه ای برای تامین مالی شرکت های صادرکننده از محل این اوراق اظهار داشت: سال جاری دو عرضه اولیه سهام نیز در بورس داریم.
این مقام ارشد بانکی تاکید کرد: امسال یک شرکت تامین سرمایه وابسته به این بانک تا اختتام تابستان در بورس عرضه اولیه می شود که سهم بانک توسعه صادرات ۲۵ درصد است و پیش بینی می نماییم تا هزار میلیارد تومان از محل این عرضه اولیه تامین مالی شود.
صالح آبادی اظهار داشت: همین طور ۱۷ درصد سهم طرف ایرانی از بانک مشترک ایران و ونزوئلا امسال در بورس عرضه اولیه می شود که پرونده آن در شورای پول و اعتبار در حال بررسی است و تا اختتام امسال این سهام عرضه خواهد شد.
ارز بازگشت از صادرات
این مقام مسئول در نظام بانکی تصریح کرد: این بانک علاوه بر آنکه ۲۰ درصد از ارز اسکناسی صادرکننده ها را به نرخ سنا خریداری می کند، حواله های ارزی آنها را نیز به نرخ نیما دریافت کرده و ریالی به آنها برمی گرداند تا در اختیار واردکنندگان قرار دهند.
وی با اعلان اینکه این بانک رفع تعهد ارزی صادرکنندگان را نیز در سامانه بانک مرکزی انجام می دهد، اظهار داشت: ارزهای حواله ای را هم می توانیم برای انجام واردات، جابه جا و نقل و انتقال نماییم.
صالح آبادی تاکید کرد: در شرایطی که صادرات نفتی کاهش یافته است، ارز مورد نیاز باید از محل صادرات غیر نفتی تامین شود.؛ صادرکنندگان باید با سرعت بیشتری برای تامین واردات، ارز صادرات را به کشور بازگردانند.
وی اشاره کرد: تعرفه برخی کالاهایی که در گمرک باقی مانده نیز باید اصلاح گردد تا سرعت بازگشت ارز به چرخه تجاری کشور افزایش یابد. بانک مرکزی هم باید با صادرکنندگان تعامل بیشتری داشته باشد تا برخی درخواست های آنها تامین شود.
به گفته این مقام مسئول شبکه بانکی، صادرکنندگان ارز کافی برای تامین مایحتاج وارداتی کشور در اختیار دارند.


منبع:

1399/04/21
15:16:40
5.0 / 5
3039
تگهای خبر: ارز , اسكناس , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما