فرصت یك ماهه به صاحبان دستگاههای ماینر قاچاق

فرصت یك ماهه به صاحبان دستگاههای ماینر قاچاق به گزارش پول من معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بر طبق مصوبه هیات دولت برای رفع مشكلات فعالان رمز ارز، به مدت یك ماه فرصت داده می شود كه دستگاه های ماینر كه از مبادی رسمی وارد نشده و قاچاق محسوب می شوند را به صورت خوداظهاری اعلام كنند.


به گزارش پول من به نقل از شاتا، سعید زرندی در سومین جلسه کمیته نظارت بر فعالیت استخراج رمزارز که باحضور آقامحمدی، رئیس دفتر بررسی اقتصادی مقام معظم رهبری و نماینده سایر دستگاه های مرتبط برگزارشد، اظهار داشت: به سبب اینکه درگذشته پروسه استخراج رمزارزها قانونی نبود تعدادی دستگاه به صورت قاچاق وارد شده و درحال حاضر مشکلاتی برای فعالان این صنعت ایجاد کرده است. پس با مساعدت هیأت محترم وزیران، این مشکل مرتفع می شود.
وی اضافه کرد: از ۲۵ مرداد در سامانه بهین یاب امکان ثبت دستگاه ها به مدت یک ماه فراهم می شود و این امکان وجودخواهد داشت که با پرداخت حقوق و عوارض دولتی، فعالیت آنها قانونی شود و از آن پس دستگاه هایی که از مبادی غیررسمی وارد کشور شده و در این سامانه ثبت نشده باشد، قاچاق شمرده می شود.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تعداد ۶۲۴ جوازتأسیس برای استخراج رمزارز صادرشده و ۱۵ واحد در مرحله درخواست صدور پروانه بهره برداری هستند که دو واحد از این تعداد، پروانه بهره برداری دریافت کرده اند. پیش بینی می شود با اجرای طرح خوداظهاری تعداد واحدهای دارای پروانه افزایش یابد.
زرندی همین طور تاکید کرد: مدل سازی جهت استفاده از رمزارزها در واردات کالا را دنبال می نماییم.
وی اشاره کرد: اگر بتوانیم در شرایط کمبود ارز، رابطه بین واردات با بهره گیری از رمزارزها را مهیا نماییم، برای کشور سودمند خواهد بود.
زرندی اظهار داشت: دردنیا، نقش رمزارزها در تجارت خارجی پررنگ است و بر طبق برخی آمارها ارزش بازارکل رمزارزها در دنیا حدود ۳۰۰ میلیارد دلار برآورد می شود، پس باید ما هم دراین زمینه فعالانه عمل نماییم.
منبع:

1399/05/11
15:13:48
5.0 / 5
2092
تگهای خبر: آمار , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما