كاهش ورودی روان آب ها به مخازن سدهای كشور

كاهش ورودی روان آب ها به مخازن سدهای كشور بررسیهای آماری نشان می دهند میزان ورودی روان آب ها به مخازن سدهای كشور در سال آبی جاری از شروع مهر سال قبل تا 24 مرداد امسال به میزان 38 درصد نسبت به زمان مشابه سال آبی گذشته كاهش داشته است.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، طبق اعلام وزارت نیرو، میزان ورودی در زمان مشابه سال گذشته، ۸۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب بوده که این رقم از شروع سال آبی جاری تا ۲۴ مرداد امسال به ۵۴ میلیارد و ۸۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته است.
بنابر این گزارش، ظرفیت کل مخازن سدها در سال آبی گذشته تا ۲۴ مرداد ۹۸، ۵۰ میلیارد و ۵۰ میلیون متر مکعب بوده و موجودی آنها در زمان حاضر با کاهش ۵ درصدی از شروع سال آبی جاری تا ۲۴ مرداد امسال ۳۱ میلیارد و ۳۸۰ متر مکعب را شامل می شود. این رقم در زمان مشابه سال آبی گذشته، ۳۳ میلیارد و ۱۶۰ میلیون متر مکعب بوده است.
بر طبق این گزارش، مخازن سدهای کشور در زمان حاضر تا ۲۴ مرداد امسال ۶۲ درصد پر بوده که این میزان در زمان مشابه سال گذشته، ۶۶ درصد بود. در طول این مدت میزان خروجی سدها هم ۳۱ درصد کاهش داشت.
حجم خروجی مخازن هم اینک ۵۱ میلیارد و ۹۰ میلیون متر مکعب است که این رقم در زمان مشابه سال آبی گذشته ۷۳ میلیارد و ۹۳۰ میلیون متر مکعب را شامل می شد.1399/06/01
22:51:32
5.0 / 5
1839
تگهای خبر: آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما